מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, הרב עובדיה יוסף הורדם שוב וחובר למכונת הנשמה לאחר שסבל מקשיי נשימה. לאור קושי נשימה. כך נמסר הערב (א') מבית החולים הדסה עין כרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך היום דיווחו קרובי משפחתו של הרב יוסף על החמרה קלה במצבו. הערב אישר בית החולים, כי הרב בן ה-93 מתקשה בנשימה, ולכן הוחלט לחברו שוב למכונת ההנשמה. לצורך ההליך הוא הורדם שוב. מחר צפוי יוסף לעבור הליך רפואי נוסף על מנת לסייע לו בנשימה.

אחרי שבוע של שיפור במצבו של הרב, הקרדיולוג המטפל ברב עובדיה יוסף, פרופסור דן גילון, אמר אחר הצהריים כי נעצרה מגמת השיפור. יחד עם זאת ציין כי אין הידרדרות במצבו של מנהיג תנועת ש"ס.

"איש אמיתי", הרב עובדיה ז"ל (צילום: AP)
משפחתו: החמרה קלה במצבו | צילום: AP

בשבוע שעבר הודיעו בבית החולים הדסה עין כרם על שיפור משמעותי נוסף במצבו של מנהיג תנועת ש"ס. הרופא המטפל, פרופסור גילון, אמר כי הרב יוסף חזר לנשום בכוחות עצמו, אחרי שהסתייע במשך עשרה ימים במכונת הנשמה.

מצבו של הרב הוסיף להיות קשה

החשש העיקרי אז היה מהאפשרות כי הצוות הרפואי לא יצליח לגמול את הרב יוסף מהסיוע הנשימתי, בין היתר, בגלל מצב ריאותיו וגילו המבוגר. עם זאת, הדגישו בבית החולים כי למרות השינוי המשמעותי, מצבו של הרב מוסיף להיות קשה. סכנת החיים פחתה באופן ניכר, אך היא עדיין קיימת.

מדובר היה בחלק ממגמת שיפור במצבו של הרב יוסף, שהחלה יומיים קודם לכן. הרב שב להכרה מלאה והצורך בסיוע הנשימתי ירד. 

לפני למעלה משבועיים אושפז הרב עובדיה בבית החולים לאחר שחש ברע, הוא עבר מספר הליכים רפואיים שבסופם הוגדר מצבו קשה מאוד. בכל התקופה האחרונה מקפידים בכירי ש"ס לפקוד את מיטתו. בימים האחרונים מראה הרב סימנים מעודדים של התאוששות, אך בשל גילו המבוגר (93) מצבו עדיין מוגדר קשה.