הרב עובדיה יוסף ז"ל, ארכיון (צילום: יעקב נחומי)
הרב יוסף ז"ל מחזיק בתינוק שנקרא על שמו | צילום: יעקב נחומי

הרב עובדיה יוסף הלך לעולמו לפני כחודשיים והדבר עדיין משפיע על קהל מאמיניו. דרך אחת שבה ניתן לראות את זה היא במספר האנשים שהחליטו לקרוא לבניהם על שם מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס. מבדיקת חדשות 2 Online, על פי נתוני הרשות לאוכלוסין והגירה, עולה כי בחודש אוקטובר, שבו נפטר הרב עובדיה, היה זינוק במספר האנשים ששינו את שמם או קראו לבניהם על שם הרב - 42. בחודש אפריל לשם השוואה, רק שני אנשים קראו לבניהם בשם עובדיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שינוי במגמה ניתן לראות כבר בחודש ספטמבר, אז חלה עלייה מתונה במספר האנשים שקראו לילדיהם על שם הרב, שבאותה עת חש ברע ואושפז. ברשות האוכלוסין וההגירה מדגישים כי הנתונים נאספו עד לאמצע נובמבר - אז כ-76 אנשים שינו את שמם או קראו לילדיהם על שם הרב יוסף. נתון זה סביר להניח גדל מאז, כשיותר ויותר אנשים מקרב ציבור מאמיניו של הרב עובדיה מבקשים להנציח את זכר הרב הנערץ.

אחד מהילדים ששמם נקרא על שמו של הרב יוסף, הוא בנו של אבי מימרן, איש תקשורת חרדי שחגג את הברית של בנו לפני כשבוע. לאירוע הגיעו בכירי ש"ס ובהם יו"ר התנועה ח"כ אריה דרעי. "זהו הילד החמישי שלי והחלטנו לקרוא לו 'עובדיה יוסף' על שם הרב עובדיה", סיפר מימרן בשיחה עם חדשות 2 Online. "לקרוא על שם רבנים זה לא משהו חדש, במגזר החרדי כשאתה רוצה לחנך את הילדים בדרך מסוימת".

אבי מימרן יחד עם בנו עובדיה יוסף (צילום: שלומי כהן)
אבי מימרן יחד עם בנו עובדיה יוסף | צילום: שלומי כהן

"רוצים שבנינו יהיו חכמים בתורה"

"היו לדוגמא הרבה הורים שקראו לבנותיהן בשם אדל כי יש שאיפה שהילדים יהיו כוכבים", ציין מימרן. "אנחנו רוצים שהילדים יגדלו להיות גדולים בתורה. הרב עובדיה נפטר ואנחנו עושים הכל כדי לשמר את שמו וזכרו. עכשיו יסתובבו בעולם עוד כמה מאות עם השם שלו וזה שומר את שמו בצורה הראויה ביותר".

יעקב כהן, צלם תושב בני ברק, קרא לבנו על שם הרב עובדיה עוד בזמן שהרב היה בחיים. "בשבילנו הרב הוא סמל ומופת, זה כמו שאקרא לבן על שם אבא שלי", הסביר כהן. "הרב עובדיה סימל עבורנו את כוח התורה וכמובן שכולנו רוצים שבנינו יהיו תלמידים חכמים ולשאוף להיות כמוהו".

כהן אף זכה לכך שחודשים לפני שנפל למשכב, שימש הרב עובדיה לפני חודשים כסנדק של בנו.