גינויים חריפים במערכת הפוליטית לשחרורו היום מן הכלא של חגי עמיר, אחיו של רוצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל יגאל עמיר, אחרי 16 שנים. בשעות הצהריים השתתפו עשרות בני אדם במשמרת מחאה באנדרטת הזיכרון בכיכר רבין, ומתחו ביקורת על שחרורו של עמיר מן הכלא.

בין המשתתפים היו פעילי "נוער העבודה", חברי כנסת מהשמאל ואישי ציבור נוספים. "סימן ה'וי' שסימן חגי עמיר באצבעותיו, היעדר החרטה וחגיגות הניצחון המחכות לו, מעוררים פלצות וגועל ומעידים כי זרע הקיצוניות האלימה הקוראת תיגר על ישראל הדמוקרטית עדיין טמון בנו ועדיין מאיים על החברה הישראלית", אמרה יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' במקום. "זה מחזה מעורר פלצות וגועל, ומסמן שהמאבק שלנו על חיים דמוקרטיים לא הסתיים".

חגי עמיר משתחרר, היום
חגי עמיר משתחרר, היום | צילום: חדשות 2

גם ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, גינה את שחרורו של עמיר. "זה מעורר חלחלה, ופותח פצעים המזכירים לנו את הטראומה הנוראית שעברה החברה הישראלית ברצח", אמר הרצוג לחדשות 2. "השחרור מזכיר לכולנו שיש כוחות אפלים בחברה הישראלית שמאיימים על הדמוקרטיה".

כרוזים נגד עמיר באלעד

ח"כ עמיר פרץ, השתתף במשמרת המחאה אף הוא. "הציבור צריך לצאת בהמוניו כדי להוקיע את היום השחור הזה", אמר. "רצח רבין היה הפשע החמור ביותר שבוצע נגד עם ישראל. אין מחילה למי שהיה שותף בו".

בית משפחת עמיר
השלט בבית משפחת עמיר, היום | צילום: בת חן הולנדר

אחרי ששוחרר הבוקר, הגיע חגי עמיר לבית משפחתו בשבי שומרון, שם הוא יעביר את השבת הראשונה כאדם חופשי, לראשונה מזה 16 שנים. על בית משפחתו התנוסס שלט ועליו היה כתוב: "חגי, כמה טוב שבאת הביתה". קודם לכן ביקר ביישוב אלעד - שם התקבל בכרוזים בגנותו ובגנות מעשיו, עליהם נכתב "לא תרצח" ו"זו לא דרכנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק