אם אתם רגע לפני חופשה בחו"ל אולי תעדיפו להשקיע בלבוש התחתון: מכונות שיקוף חדשות שהושקו בנמל התעופה בן גוריון, ייחשפו את גופכם כדי למנוע הברחות של כסף, נשק וסמים.

המכשיר החדש המכונה "גלאי מגלה מילימטר" עובד בעזרת גלי קול, בדומה למכשיר האולטרה-סאונד. הוא ממוקם בחדר צדדי במכס בשדה התעופה ועוזר לפקחים במקום לאתר הברחות של חומרים חשודים. הנבדקים מתבקשים להיכנס לתא שבמכשיר שם הם עומדים במשך מספר שניות בידיים מורמות.

באותו הזמן נמצא פקיד מסך בחדר סמוך ורואה על הצג תמונה של גופו החשוף של הנבדק, וכך מאתר עם ישנם חפצים על גופו. לדברי העובדים במקום, ניתן לזהות באמצעות הבדיקה כסף, סמים ונשק מסוגים שונים.

דוגמה למדבקות.
דוגמה למדבקות. "רק בעלי רואה אותי ערומה" | צילום: news.com

אך למרות היתרונות שבמכשיר האיתור החדש קיימים רבים שמתלוננים וטוענים כי מדובר ב"אח גדול". למשל, תיירים חרדים שנכנסים לחדר הבידוק חשים חוסר נוחות מכך שצופים בגופם החשוף, וכך גם נשים שנבדקות במהלך היום.

בשדה התעופה ממהרים להתגונן ומדגישים כי הצילומים אינם נשמרים, וכי הם אינם ממקדים את החיפושים בהברחות שוליות של מכשיר סלולרי או כסף קטן, אלא רק באנשים הנושאים נשק מסוכן או כסף שמיועד לארגוני טרור. אם אתם חוששים לאיבריכם המוצנעים, הרשו לנו להמליץ לכם על מדבקות צניעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק