קרוז (צילום: נעם וינד)
641 רכבים פגומים בישראל. אילוסטרציה | צילום: נעם וינד

שוב תקלה בייצור רכבים: חברת "ג'נרל מוטורס" קוראת לבעלי מכוניות מדגם שברולט קרוז להחזיר את המכונית ליבואן לצורך תיקון - זאת בשל תקלה שהתגלתה במערכת הבלמים בפס הייצור.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי ההודעה, התקלה שהתגלתה מקשה על בלימת הרכב בשל תקלה בדוושה. במכוניות שנבדקו, נמצא כי בלימת הרכב קשה מהרגיל ואורכת יותר זמן. הסיבה - תקלה במערכת הסיוע לבלימה, שגורמת לכך שנהגים צריכים להפעיל לחץ נוסף על דוושת הבלם כדי לעצור את הרכב.

יצרנית הרכב האמריקנית דיווחה כי 27 תאונות ברחבי ארצות הברית נקשרו ישירות לתקלה זו, ובכלל התאונות הללו נפגעו הנוסעים באורח קל. הקריאה להחזרת הרכבים ליבואן נוגעת ל- 293 אלף רכבים בארצות הברית, 44 אלף בקנדה, ו-641 רכבים בישראל.

יצרנית הרכב הדרום קוריאנית "יונדאי" גם כן קוראת להחזיר רכבים ליבואן, בשל ממצאים שמראים שמלח על הכביש עלול לגרום לאחת מזרועות הבקרה האחוריות ליפול.

"במידה וזרוע השליטה הופכת להיות מנותקת, יישור הגלגל האחורי יכול פתאום להשתנות ולהעלות את הסיכון להתרסקות", מסרה חברת "יונדאי". התקלה ברכבי יונדאי נמצאת בחלק מרכבי דגם "סונטה" ו-"אזרה", בדגמים של השנים 2006 ועד 2010. במידה ויש לכם רכב מדגם זה, מומלץ לפנות ליבואן לבירור.