במבט ראשון, זה נראה כמו סצנת מרדף מסרט פעולה. החבורה הזאת, רוכבי רולר בליידס מושבעים, החליטו לתת מזמנם למשטרה - שמצידה זיהתה את הפוטנציאל.

הם יכולים לעלות במדרגות בקלות, לא נתקעים ברמזורים אדומים, מסוגלים לעבור כמעט בכל שטח ובמהירות. אחד המתנדבים, אוהד סחלב, מספר: "היינו קבוצת רולר בליידס, המשטרה רדפה אחרינו עד שהחלטנו להצטרף".

שבע בערב, אמצע תל אביב, הרמזורים מעכבים את בוא החבלן, אבל מתנדבי יחידת מער"ב - מתנדבים עם רולר בליידס - כבר שם, מרחיקים את האנשים מהמקום. "תדאגו שאף רכב לא עובר את החפץ החשוד", אומר איתן נייק, מפקד היחידה. "מסתבר שהגענו לפני החבלן משום שבשעות האלה יש פקקי תנועה".

מתגלגלים לאירוע הבא

שוטרים על גלגיליות (צילום: חדשות 2)
מתגלגלים נגד פושעים? | צילום: חדשות 2

השוטרים בניידות כבר רגילים שיש מישהו שמגיע לפניהם, אבל הצופים מהצד עדיין לא החליטו אם זה אמיתי או רק גימיק. "זה נראה קצת מסוכן, הם יכולים ליפול", אומרת אופיר אלוני, עוברת אורח במקום.

"האירוע פה נגמר, ממשיכים לאירוע הבא", אומר איתן מפקד היחידה. "יש לנו אירוע בפינסקר 41, בניין נטוש עם הומלסים, מישהו קורא לעזרה". השעה כבר תשע, קריאה נוספת. בבית הנטוש בכלל לא מבינים מה התגלגל אליהם.

"מאיפה באתם עם הסקייטבורדים האלה? מה זה זה הדברים האלה?" שואלים דיירי הבניין. בסוף גם הם מבינים שמדובר בשוטרים על גלגלים, והסקרנות אולי גוברת על הרצון לברוח. 

תכירו את השוטרים על הגלגלים