כאב של אבא: בשבוע שעבר איבד אודי זוהר, ראש מינהל התעופה האזרחית לשעבר, את בתו מיכל ז"ל. הקצינה בת ה-20 נדרסה בעת שעמדה בתחנת אוטובוס בעכו, על ידי נהג שהכריז ש"עשה זאת בכוונה כדי לנקום במדינה". היום מדבר האב לראשונה על האסון ומנסה להבין איך אפשר להמשיך הלאה ולאסוף את הרסיסים.

"מיכל הייתה באחת התקופות הכי מאושרות בחיים שלה", מספר תא"ל זוהר בכאב. "זו ילדה שאכלה את העולם בכמויות גדולות". 

הצעירה, שהשאירה אחריה זוג הורים ושלושה אחים גדולים, הקדישה זמן רב למחול והייתה חברה בלהקה הייצוגית של משגב. "היא רקדה את החיים", מדגיש אביה ומספר על החלל הגדול שנוצר בהיעדרה: "אנחנו הולכים לדרך שאנחנו לא יודעים איך היא תיראה. אין לי מפה", הוא מכריז.

למרות שהוא בוחר כעת להתמקד בשיקום המשפחה, לא יכול זוהר להתעלם מהנסיבות בהן נהרגה בתו ומפנה אצבע מאשימה לעבר מי שלא מנע מהנהג לעלות על הכביש ולפגוע בהולכי רגל מבלי מפריע. "היו מספיק אנשים שידעו שצריך לעצור אותו", הוא משוכנע ומצהיר: "המדינה צריכה להתעורר, לא רק בגלל מיכל - אלא בגלל אלה שיבואו אחריה. אם מיכל תהיה האחרונה בעניין הזה - אז זו תהיה הנחמה שלי".

החברים ההמומים: הפסד לעולם

מותה הטרגי של סגן מיכל זהר הותיר אבל כבד במשפחתה ובקרב מכריה. מאז התקבלה הידיעה על מותה הפתאומי, נאספו חברים רבים ובני משפחה ביישוב גילון שבו התגוררה. זהר, שנהרגה בפיגוע הדריסה החמור בעכו, מובאת למנוחות הבוקר בבית העלמין ביישוב משגב.

זהר, תושבת גילון בת 20 נפצעה תחילה אנוש מפגיעת משאית שבה נהג גבי חן מעכו, והובהלה לבית החולים בנהריה. לאחר מאמצים שנמשכו לילה שלם, מתה ביום שישי בבוקר מפצעיה. חלק ממכריה בחרו לשתף את חבריה בזיכרונות ממנה על גבי עמוד הפייסבוק שלה - כשהם מתקשים להאמין לבשורה המרה.

"הייתי בטוחה שזה בלבול. לקח לי איזה שעה להתאפס על עצמי ולהבין שאני לא חולמת. בבוקר נכנסתי לפייסבוק וה-וול הזה עוד היה ריק... לא להאמין שזה באמת קרה. עד שראיתי את התמונה בטלויזיה לא באמת האמנתי שזו את", כתבה אחת מהן והוסיפה "איזה הפסד לעולם הזה, אדם מקסים שכמותך, וכל הטלפונים והאסמסים המוזרים שעשית באותו היום כאילו התקשרת להיפרד..."

"איך מכל המדינה דווקא את?"

רקדה את החיים. מיכל ז
רקדה את החיים. מיכל ז"ל | צילום: חדשות 2

בהמשך העמוד מופיעים כיתובים המעידים על אופיה של מיכל, מצד חברותי ה לשירות הצבאי. "אני לא מאמינה שזהו. יותר לא אראה אותך אפילו במפגשים של החיל.. לא את החיוך היפה הזה והכובש שלך.. לא את החיקויים שלך. איך מכל המדינה דווקא את?", כתבה מכרה אחרת.

בין המספידים היו גם אנשים שלא הכירו את מיכל באופן אישי, ושמעו על הטרגדיה באמצעי התקשורת. "לא הכרתי אותך ואני לא יודע מי כרגע נמצא מאחורי הקיר הזה, אבל כאב לי לשמוע מה קרה, אלוהים לוקח אנשים לא נכונים למעלה. תנוחי בשלום", כתב אחד מהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק