בעוד שבועות אחדים תסתיים "עונת ההעברות" בכדורגל העולמי. כלומר, "חלון הזמנים" שבו ניתן להעביר שחקן מקבוצה אחת לקבוצה שנייה. זו תקופה מתוחה מאוד לשחקנים, לאוהדים ולבעלי הקבוצות, ותקופה מצוינת לסוכני השחקנים, שגוזרים קופונים שמנים על כל עסקה שהם סוגרים. בשבועות האחרונים, כשביקשנו ללוות סוכן כזה, כמעט כולם הפנו אותנו לשם אחד - דודו דהאן. "למה דווקא הוא?", שאלנו. "עזבו", אמרו לנו, "תיפגשו אותו ותבינו לבד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר שתי דקות של היכרות כבר היה ברור: על אף הניחוח האירופי, המותגים היקרים והקללות באיטלקית, ככל הנראה - לא נדבר כאן על בקהאם, רונאלדו או מסי, אלא על שחקנים משלנו. "ייצאתי כבר 100 שחקנים", העיד דהאן על עצמו.

הוא נולד לפני 41 שנה, גדל בשכונת בקעה שבירושלים, בן זקונים לאחר שש אחיות ומכור לכדורגל. "התחלתי לשחק חודשיים לפני שאבא שלי נפטר. הוא לא הספיק לראות אותי. באחת מארוחות הצהריים הוא נפטר לי מול העיניים - והתבגרתי בשנייה", סיפר סוכן השחקנים.

הוא התחיל בתור שחקן לא-בולט במיוחד בהפועל ירושלים. נפצע, אימן ילדים וניסה גם לאמן בחו"ל. כשהכסף נגמר והאוליגרך ארקדי גאידמק קנה את בית"ר ירושלים והביא את לואיס פרננדז מצרפת - היה חסר בצוות מישהו שיודע לדבר צרפתית. "לא ידעתי מילה בצרפתית - אז למדתי במשך ארבעה ימים את השפה", אמר דהאן.

"איש לא קל; קשה לעבוד איתו"

דהן בפעולה. עם השחקן שלומי ארבייטמן (צילום: חדשות 2)
דהן בפעולה. עם השחקן שלומי ארבייטמן | צילום: חדשות 2

הרבה גבות הורמו בהמשך, כשקיבל את תואר המאמן בהפועל רמת גן, ובמקביל הפעיל את סוכנות השחקנים שלו - ללא רישיון. "לא הייתי סוכן מורשה ועבדתי בניגוד לחוק. בעיקרון, עשיתי 'סקאוטינג' למועדונים". חלק מהסוכנים ובעלי הקבוצות לא אוהבים אותו, אבל אף אחד לא מוכן לדבר. חלקם פונים אליו כדי שיוציא אותם לחו"ל ויעלה להם את השכר. אבל הביקורת עליו רק גוברת.

לדוגמה, את הבלם סארי פלאח, הוא לקח לחפש קבוצה באירופה, למרות שהוא היה חתום במכבי חיפה. מאז, באחרונה לא מוכנים לשמוע את השם דודו דהאן. "בתחילת הדרך החרמתי אותו", אמר ג'קי בן זקן, בעלי קבוצת מ.ס אשדוד. "הוא לא אישיות פשוטה", אמר, "לקח לי הרבה שנים עד שהצלחתי לעכל את החסרונות שלו, לצד היתרונות. הבנתי שיש לו יותר יתרונות מחסרונות", הוסיף.

בבוקר יום שני האחרון, הגיע דהאן ללובי של שרתון בריסל שבבלגיה וניסה "לפתות" את שלומי ארבייטמן לעבור לאשדוד, אך האחרון הפתיע ושלף את הדרכון הפולני שלו, זה שיאפשר לו לשחק באירופה לא כשחקן זר. בסוף היום, ניתן לרשום את הסוגייה האחרונה ככישלון: ארבייטמן סירב לעבור לאשדוד. "חלון ההזדמנויות" ייסגר אמנם בסוף ינואר, אבל דהאן, כך נראה, עוד יספיק לגזור עליו קופון.