שמעון תורג'מן פתח את המילניום בנהריה, עם זכייה של 12 מיליון שקלים בטוטו. "אני זוכר שבמשך שבוע לא היו לי תחושות בכל הגוף. הרגליים שלי היו הולכות באוויר. הייתי הולך בנהריה וכל נהריה היו מצביעים עליי עם האצבע: זה זכה בטוטו, זה זכה בטוטו".

פגשנו אותו אז - רגע אחד חתם אבטלה, רגע אחרי יצא לכבוש את העיר הגדולה. זה הבית, פנטהאוז ברמת אביב ג'. עשר שנים אחרי, שמעון חזר הביתה לנהריה. זה נקרא לזכות בטוטו. איפה הכסף? בשוויץ, "המקום הכי בטוח בעולם".

כמה רחובות משמעון, בתחנת הטוטו בנהריה, חיים שוקרון דווקא שמח בגרעינים שלו. הוא סלב של הטוטו. הוא ממש מבין בטוטו טוב. לפני חצי שנה זכה במיליון ומאה אלף שקלים בטוטו. כמה שנים לפני זכה ב-360 אלף. מאז עולים אליו לרגל, לשולחן הקבוע שלו בתחנה, לקבל עצות.

במהלך הכתבה שוחחנו עם ח', שזכתה בקרוב ל-20 מיליון שקלים בלוטו ונכנסה לסחרור. מה שנשאר מהזכייה זה בית שעליו צו עיקול ומבחינתה, לוטו בסכומים האלה זה סכסוכים, חובות וריבים משפחתיים. אגב, ח' עדיין חולמת על זכייה אבל צנועה יותר, כמו של שרה.

"לפני הזכייה, ישבנו בעלי ואני לראות איפה מצטמצמים בהוצאות כי ממש המצב הכלכלי היה בדאון. ואמרתי לו: יורם, אני לא רוצה את הכרטיס הזה של מפעל הפיס. אז הוא אומר לי: אבל שרה, הכרטיס
הוא בסך הכול תשעה חודשים. בואי ננסה עוד קצת. בסוף אמרתי לו: יורם, תעשה מה שאתה רוצה".

לא עברו חודשיים ושרה התבשרה כי היא זכתה. מיליון וחצי שקלים לפני שנתיים, סידרו לשרה ביטון ובעלה את המשכנתה, העניקו לה מכונית חדשה וספר תורה שהכניסו בבית הכנסת שלהם. "זאת הרגשה שאני מאחלת אותה לכל אחד לקבל את הבשורה הזאת. להשתמש בכסף. לעשות שימוש נכון", היא אומרת.