שעות ספורות לאחר שנחתו בנמל התעופה בן גוריון עם הגביע הנכסף - שחקני אלופת אירופה הטרייה, מכבי תל אביב, הגיעו אמש (ב') לכיכר רבין - שם המתינו להם עשרות אלפי אוהדים, שרקדו, שרו וצבעו את המקום בצהוב. באירוע הופיעו הזמרים ליאור נרקיס, קובי אפללו ומוקי. מאמן הקבוצה דיוויד בלאט לאוהדים: "הגביע הזה הוא של כולכם". כאן בחדשות 2 Online העברנו בשידור ישיר את החגיגות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גיא פניני מניף את הגביע בנתב"ג (צילום: חדשות 2)
גיא פניני מניף את הגביע בנתב"ג | צילום: חדשות 2
האוהדים חוגגים בכיכר (צילום: חדשות 2)
האוהדים חוגגים בכיכר | צילום: חדשות 2

בזה אחר זה עלו שחקני מכבי תל אביב, המאמן ואנשי הצוות, לקול תשואות הקהל. "תודה לכם על העידוד, על התמיכה, על האהבה", אמר בלאט לרבבות החוגגים בכיכר. "תודה לאוהדים, אתם הנכס הכי יקר שיש למועדון הזה", הצטרף למחמאות יו"ר מכבי תל אביב שמעון מזרחי.

חגיגה בכיכר רבין (צילום: חדשות 2)
חגיגה בכיכר רבין | צילום: חדשות 2
שחקני מכבי עם חולדאי והגביע (צילום: מוטי קמחי)
שחקני מכבי עם חולדאי והגביע | צילום: מוטי קמחי
החגיגות בכיכר רבין (צילום: חדשות 2)
החגיגות בכיכר רבין | צילום: חדשות 2

"יש לנו חג היום", אמר ראש העיר רון חולדאי. "אנחנו מודים למכבי על כל מה שהם עושים כל השנה ובמיוחד על מה שעשו אתמול". קפטן הקבוצה גיא פניני הניף את הגביע ביחד עם דיוויד בלו, שזכה לקריאות "תישאר" מהקהל הנלהב.

טייריס רייס, אחד משחקני מכבי תל אביב שנתן בגמר את אחת מהופעותיו הטובות ביותר, אמר לחדשות 2: "המטרה הייתה לנצח במשחק ולעשות כל מה שצריך. זה לא רק אני לבד - אלא כולם. לחמנו. אף אחד לא האמין שנצליח - אבל עשינו את זה".

מאות אוהדים בנתב"ג (צילום: חדשות 2)
מאות אוהדים בנתב"ג | צילום: חדשות 2

נתניהו נפגש עם השחקנים: "אני ציירתי את הקו האדום, אתם את הצהוב"

זמן קצר לפני הגעתם לכיכר רבין, נפגשו שחקני וצוות הקבוצה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בקריה בתל אביב והעניקו לו כדור חתום היישר מהמגרש במילאנו. "באו"ם ציירתי את הקו האדום ואתם באירופה הראיתם מה זה הקו הצהוב", אמר נתניהו לשחקנים. "הבאתם המון כבוד למדינה, עשיתם דבר גדול ונתתם דוגמה של רוח קרב וניצחון".

גיא פניני ורון חולדאי (צילום: חדשות 2)
גיא פניני ורון חולדאי | צילום: חדשות 2
רק לפני שנתיים הייתה אלופת אירופה (צילום: רויטרס)
הגביע מונף באולם במילאנו | צילום: רויטרס

עוד קודם לכן נחתה טיסת אל-על ממילאנו ועליה אנשי הקבוצה ושחקניה. ראשון לצאת מהמטוס, שהתקבל בזרנוקי מים, היה קפטן הקבוצה גיא פניני שהניף את הגביע פעם נוספת עבור האוהדים וכלי התקשורת הרבים שהמתינו לשחקנים בצהוב. יו"ר הקבוצה, שמעון מזרחי, ביקש להודות לאלפים שליוו את הקבוצה למילאנו והיו החיזוק של הקבוצה מול היריבות העדיפות. "למכבי של השנה הייתה הקבוצתיות, המרקם האנושי והאינטליגנציה כדי לזכות".

משחק דרמטי וסיום מתוק (צילום: רויטרס)
משחק דרמטי וסיום מתוק | צילום: רויטרס
לא חוזר לצהוב. בלאט (צילום: רויטרס)
הישג ענק למאמן דיוויד בלאט | צילום: רויטרס
חוגגים בכיכר רבין (צילום: חדשות 2)
חוגגים בכיכר רבין | צילום: חדשות 2

דיוויד בלאט, מגיבורי העונה שהחלה בצורה צולעת והסתיימה בקול תרועה גדולה, סיפר על לילה ללא שינה שבו חגגו אנשי הקבוצה. "כולם כאן רוצים לשחק אחד בשביל השני, כולם רוצים להקריב, יש לשחקנים אכפתיות כלפי הקבוצה והמטרות שלנו - ככה קבוצת ספורט צריכה להיראות", הדגיש המאמן המעוטר, שלו זה גביע יורוליג ראשון כמאמן ראשי. "אני אוהב את השמחה שאנחנו מביאים לאנשים כאן".

משחק הגמר במילאנו (צילום: AP)
משחק הגמר במילאנו | צילום: AP
מניפים את בלאט (צילום: רויטרס)
מניפים את בלאט | צילום: רויטרס
מכבי חוגגים את הניצחון (צילום: פלאש 90)
צילום: פלאש 90

באולם קבלת הפנים בנמל התעופה, המתינו לכוכבי הקבוצה מאות אוהדים נלהבים שצבעו את המקום בצהוב. "אני מוכן להרים אפילו את סופו על הכתפיים, רק לגעת בהם ולהניף את הגביע", אמר אחד האוהדים, שעצר לרגע קצר את הקפיצות וצהלות השמחה.