לאחר תקופת מאסר של שלוש שנים וחצי בלבד, השתחרר הבוקר שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון מכלא "חרמון" בצפון הארץ. הירשזון שנשפט בתחילה לתקופת מאסר של חמש שנים וחמישה חודשים, השתחרר לפני הזמן לאחר שוועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר קיצרה את עונשו בשליש בשל התנהגותו הטובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בנו של שר האוצר לשעבר, אלרואי הירשזון, הגיע הבוקר לשערי בית הכלא בצפון על מנת לקבל את פניו של אביו והשניים התחבקו ארוכות. הירשזון שנראה נרגש מהמעמד אמר עם יציאתו: "אני מודה לבורא עולם מדי יום שהוציא אותי ובריא ושאוכל לחבק את משפחתי, ולכל האנשים שעזרו לי בתקופה הקשה". הוא הודה גם לוועדת השחרורים שהתחשבה במצבו הבריאותי ואמר כי אן לו שום כוונה להתייחס לכל נושא אחר.

בנו של הירשזון מקבל את פניו מחוץ לכלא (צילום: חדשות 2)
בנו של הירשזון מקבל את פניו מחוץ לכלא | צילום: חדשות 2

הירשזון, ששימש כשר אוצר בממשלתו של אהוד אולמרט, הורשע בשנת 2009 בשורה של עבירות, ביניהן גניבה, קבלת דבר במרמה, הפרת אמונים בתאגיד, וכן בהלבנת הון ורישום כוזב במסמכי תאגיד בעת ששימש בתפקידים בכירים בהסתדרות העובדים הלאומית. נוסף למאסר, גזרו שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב על הירשזון שנת מאסר על תנאי וקנס כספי בגובה 450 אלף שקלים.

בחודש יולי 2011, החליט בית המשפט העליון לדחות את ערעור שהגיש הירשזון בנוגע לחומרת העונש שהטיל עליו בית המשפט המחוזי. שופטי בית המשפט העליון כתבו אז בפסיקתם כי לא שוכנעו בכך שהעונש חורג בחומרתו מהרמה הראויה. "הירשזון צירף עצמו לכת נהנתנים הרואים היתר לעצמם ליהנות ממנעמי השליטה והשלטון", סיכמו השופטים.