חוזר הביתה: שבוע לאחר פיטוריו של אבני נמני, מקיימת הנהלת מכבי ת"א מסיבת עיתונאים לרגל מינוי של מוטי איווניר למאמן הקבוצה. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו את האירוע בשידור חי ממתקן האימונים של הצהובים קריית שלום, באדיבות אתר ערוץ הספורט.

"אני רוצה להודות למיץ' ולג'ק על ההזדמנות שנתנו לי. זה כבוד גדול עבורי, והם האנשים שצריך להודות להם", אמר איווניר בהתרגשות וביקש להודות לאנשי ההתאחדות.

איווניר החמיא גם לרוני לוי, אחד המועמדים הנוספים לתפקיד וחלק לו שבחים. "אני לא צריך להלל את הקריירה שלו כי ההישגים שלו מדברים בעד עצמם. הוא היה מועמד ראוי ולמעלה מכך. אם היה נבחר אולי הייתי מאוכזב באופן אישי, אבל הייתי יודע שמכבי בחרה מאמן מצוין", הדגיש.

בהמשך התייחס למותו הטרגי של אבי כהן. "זה כל כך סמלי שדווקא אחרי מה שקרה לאבי כהן, שזה עדיין כל כך כואב, הגעתי למכבי ת"א בתור מאמן", ציין. "אולי זה משהו משמיים, לא יודע איך להגדיר את זה, אבל בשבילי זה סוג של הגשמת חלום. זה שאני מאמן מכבי תעזור לי בכל הזדמנות להנציח את שמו לעד, כי הוא היה מהסמלים הגדולים שידע המועדון הזה".

איווניר, המאמן השמיני של מכבי בשש השנים האחרונות, מגיע לקבוצה שעל אף תקציב השיא שלה, 100 מיליון שקלים - מדורגת רק במקום הרביעי בטבלה. כבר הערב הוא יתייצב על ספסל מכבי למבחן הראשון שלו: התמודדות מול בית"ר ירושלים במסגרת ליגת העל.

הצבע הצהוב ממש לא זר למאמן החדש. בשנות ה-80 הוא נחשב לאחד מסמלי המועדון אליו הצטרף ב-1981. במשך קרוב לעשור שיחק איווניר במדי מכבי, עם הפסקה של עונה אחת לטובת רודה ההולנדית. יחד עם זאת, במהלך כל התקופה בה לבש איווניר את החולצה מס' 8, לא זכו הצהובים אפילו בתואר אליפות אחד.  

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק