מסיר מועמדותי מתפקיד השגריר במצרים (צילום: תומר נויברג / פלאש 90, חדשות)
שר התקשורת, איוב קרא | צילום: תומר נויברג / פלאש 90, חדשות

שר התקשורת איוב קרא מקיים קשר שנוי במחלוקת עם מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין - כך חשף הבוקר (שלישי) מיכאל האוזר טוב בתוכנית "בוקר טוב ישראל" בגל"צ. מהתכתבויות בוואטסאפ שנחשפו עולה שקרא עוקב באופן צמוד אחר מינויי אנשיו בדואר ישראל - דבר שנראה לכאורה כמו "סידור" תפקידים למקורביו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

בעדויות שנחשפו בתחקיר, עולים שישה מקרים בהם פנה השר לגולדשטיין בעניין מקורב או בן משפחה. לדוגמא, באחד המקרים השר קרא שלח הודעה בה כתב: "דני, מה קורה עם קליטת הבחור בחיפה?". גולדשטיין ענה לו בתגובה: "הבחור למשרת הפקיד זומן למחר ב-10. נעדכן". קרא: "בוקר טוב. הבחור הגיע לחיפה ולא קלטת אותו. לשכנע אותו שלא כדאי לו ולייאש אותו?!", גולדשטיין: "בחיים לא קרה, ואני כמובן אבדוק. אבדוק ואעדכן".

סניף דואר, ארכיון (צילום: החדשות)
סניף דואר בתל אביב, ארכיון | צילום: החדשות

דוגמא נוספת להתערבות קרא מופיעה בהתכתבות עם מנהל מחלקת הדוורים בחיפה, אייל דרעי. השר לדרעי: "האם אמרת לאנשים בדואר שמקבלים משרה מלאה בתחילת השנה ולאימן קרא אמרת שהוא לא בתוכנית?". דרעי: "נאמר לו שיקבל בחודש ינואר. הוא גם ביקש להחליף אזור חלופה. טיפלתי גם בו וגם בבעיה. יקבל בינואר".

מי שאמור להיות הרגולטור על הדואר מתערב אישית במינויים?

במקרה אחר בו נראית התערבות יושב ראש הקואליציה, דודי אמסלם, פנה לשר התקשורת בבקשה למנוע את פיטוריה של אינה ישראלי שמועסקת בחצי משרה. קרא פנה לגולדשטיין והפיטורים נדחו. וכך נראה ששר התקשורת מי שאמור להיות הרגולטור על הדואר - מתערב אישית במינויים.

משר התקשורת, איוב קרא, נמסר בתגובה: "העבודה בין לשכת התקשורת לדואר ישראל נעשית כחוק. בלשכתי מתקבלות תלונות מדי יום גם על הדואר וכולן מועברות לדואר ישראל להמשך טיפול על פי הנהלים".

מדואר ישראל נמסר בתגובה: "אנו פועלים על כללי המנהל התקין לרבות בעניין קליטה ומינוי עובדים".