ספינת
ספינת "סער 6" | צילום: דובר צה"ל‎, חדשות

במסגרת גיוסי נובמבר 2018, התגייסו לראשונה חמש חיילות העתידות לשרת בתפקיד לוחמות ימיות על גבי ספינות הטילים מדגם "סער 6". חיילת שישית תצטרף לשאר הלוחמות בסיום הטירונות. גיוסן של הלוחמות הוא חלק מתכנון ארוך טווח של קליטת ספינת הטילים החדשה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המתגייסות הגיעו לבסיס ההדרכה של זרוע הים בחיפה והחלו טירונות והכשרה שאורכה כחצי שנה. הן תלמדנה באופן מקיף ואינטנסיבי את תפקידיהן העתידיים על הספינה - בקריות שליטה ובקרה שאחראיות על בניית תמונה ימית, ובקריות תקיפה שאחראיות על תפעול אמצעי הלחימה בספינות טילים של חיל הים.

הלוחמות הימיות הראשונות בחיל הים‎
הלוחמות הימיות הראשונות | צילום: דובר צה"ל‎, חדשות

הלוחמות תשרתנה על ספינת הטילים "אח"י להב", מדגם "סער 5", שהותאמה לקליטתן. בעוד כשנה צפויה להיקלט בזרוע הים הספינה הראשונה מדגם סער 6, "אח"י מגן", שייעודה - הגנה על הנכסים האסטרטגיים הימיים של מדינת ישראל. בהמשך, הלוחמות העתידיות תשרתנה גם עליה.

"סער 6" בעת הספנה | צילום: דובר צה"ל‎, חדשות

ספינות המגן החדשות עתידות להצטרף לשורת ספינות הטילים הקיימות בשייטת 3, הגדולה ביחידות הלוחמה של זרוע הים. בין משימות שייטת זו: הגנה על גבולות הארץ, קיום ריבונות ישראל במרחבי הים הקרוב והרחוק ושותפות משמעותית במשימות חשאיות במסגרת המערכה שבין המלחמות.