על רקע גל ההתייקרויות במשק, פעילי האפודים הצהובים הגיעו אמש (שבת) לצומת עזריאלי שבתל אביב במחאה נגד יוקר המחיה. בעקבות ההפגנה צומת עזריאלי נחסמה לתנועה בשני הכיוונים ורחוב קפלן הסמוך נחסם לכיוון מזרח ולאחר כשעתיים הכבישים נפתחו לתנועה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו   

מהמשטרה נמסר: "אנו ערוכים למחאה ונפעל להבטחת שלומם, ביטחונם ובטיחותם של המשתתפים ולא פחות חשוב מכך - תוודא כי המחאה, לא פוגעת יתר על המידה בשגרת החיים של הציבור הרחב". עוד הוסיפו: "המשטרה לא תמנע את קיום המחאה מתוך רצון לאפשר את חופש הביטוי והמחאה של כל אזרח החפץ בכך. יחד עם זאת, לא נתיר כל הפרת סדר ונפעל בנחישות נגד אירועי אלימות מכל סוג שהוא".

מחאת האפודים הצהובים
מחאת האפודים הצהובים בתל אביב | צילום: החדשות

בלילה שבין יום שלישי לרביעי האחרון, מנכ"ל אסם ויו"ר החברה, נפגשו עם השר כחלון לדיון לילי שנמשך עד שעות הלילה המאוחרות. במסגרת הדיון נציגי האוצר הסבירו על פעילותם מול רשות החשמל על מנת למתן את העלייה. בעקבות הפגישה אסם החליטה לדחות את עליית המחירים הצפויים.

בעקבות הודעת אסם על הקפאת העלאת המחירים - פעילי מחאת האפודים הצהובים קוראו לחרם צרכנים על תנובה נוכח החלטת החברה להעלות מחירים של עד כ-3.5%. יו"ר התאחדות הסטודנטים רם שפע אמר בוועידת גלובס לעסקים: "עברו בדיוק 72 שעות מהרגע שבו הכרזנו על חרם צרכנים על מוצרי אסם, והבוקר התעוררנו לשמוע את ההחלטה של שר האוצר ואסם, על דחייה בהעלאת שליש מהמוצרים. זה מעביר לנו מסר אחד: הציבור חזק, לא פראייר. אבל מבחינתנו זו רק ההתחלה".

שפע הוסיף: "אני קורא להחרים את כל המוצרים של תנובה, שהחליטו להעלות את המחירים על המוצרים הלא מפוקחים. אני פונה לציבור - תשאירו את המוצרים היקרים על המדפים, ובואו להפגין איתנו במוצאי שבת".

ביום שישי בשבוע שעבר החלה מחאת האפודים הצהובים. מאות מפגינים הגיעו למחות על יוקר המחיה. צומת עזריאלי בתל אביב נחסמה לתנועה. המפגינים התעמתו עם שוטרים. צעיר אחד נעצר.