לאחר הסתבכות נוה: שינויים בנתב"ג (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
לאחר הסתבכות נוה: שינויים בנתב"ג | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

פרסום ראשון: בעקבות החשיפה במהדורה המרכזית על התקרית בנתב"ג של יושב ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אפי נוה, ברשות האוכלוסין וההגירה החליטו היום (ראשון) לשנות את מערך הבידוק ולהציב עמדות מעבר נוספות במטרה למנוע "הברחות מחוץ לארץ או לתוכה". עלות הפרויקט מוערכת ביותר ממיליון שקלים וצפויה להיכנס לתוקף בעוד מספר חודשים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

נוה, אחד מהאנשים המשפיעים ביותר במערכת המשפטית וחבר בוועדה לבחירות שופטים, חזר בשבוע שעבר ארצה מחופשה פרטית. בכניסה לישראל במעבר הגבול בנתב"ג הוא הציג את דרכונו האישי, אך סייע לנוסעת שהתלוותה אליו לעבור את מעבר הגבול מבלי שהציגה את הדרכון שלה.

בעקבות המקרה והחקירה נגד נוה בחשד לעבירת מרמה, במנהל האוכלוסין וההגירה החלו לתכנן הקמת מערך בידוק נוסף שמטרתה למנוע מקרים של "הברחות מחוץ לארץ או לתוכה". לפי המתווה, נוסע בנמל התעופה בן גוריון שמקבל את הפתק המאפשר יציאה או כניסה לארץ, יצטרך לעבור דלתות כפולות. כל זאת, כדי למנוע כניסות באופן לא חוקי.

החשש ברשות האוכלוסין הוא לא רק מהמקרה של נוה. שם סבורים כי הצבת העמדה תאפשר למנוע מקרים בהם שני בני אדם עוברים באמצעות אישור כניסה אחד. העלות המשוערת של הפרויקט תעלה יותר ממיליון שקלים. הליך הקמת מערך הבידוק החדש צפוי לקחת מספר חודשים לפחות.