מה אמרו הרבנים שמטפלים בתלונות נגד הרב מוטי... (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות)
הרב מוטי אלון, ארכיון | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

הרב מוטי אלון הולך ומסתבך: לאחר שהבוקר (שלישי) חשפה מגישת "עובדה" אילנה דיין כי הוגשה תלונה חדשה נגד הרב מוטי אלון לפורום "תקנה", חמש שנים אחרי שהורשע בשתי עבירות של מעשים מגונים בכוח - הערב נודע ל"החדשות" כי לידי הפורום הגיעו כמה וכמה תלונות חדשות נגד הרב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפי הפרסום של "עובדה", צעיר פנה לפורום תקנה - המטפל בנפגעי הטרדה מינית במגזר הדתי - לפני חודש וחצי וטען שהרב אלון פגע בו במהלך השנה האחרונה. הצעיר טען שהגיע לרב על מנת להתייעץ איתו, והמפגשים קיבלו במהרה אופי מיני. בשלב מסוים החליט הצעיר, ככל הנראה, לתעד חלק מהמפגשים - כנראה מתוך חשש שיפקפקו בגרסתו. עם התיעוד הוא הגיע ל"פורום תקנה". חברי הפורום שמעו את גרסתו ונחשפו לתיעוד, ולפי גורם מקורב שנמצא בסוד העניינים, הוא הותיר רושם אמין ביותר.

הרב אלון נפגש אתמול עם שלושת הרבנים המטפלים בפרשה: הרב יעקב אריאל (לשעבר רב העיר רמת גן, חבר פורום תקנה שטיפל גם בתלונות הקודמות נגד אלון), הרב חיים דרוקמן (זקן רבני הציונות הדתית, שגיבה את אלון ואיפשר לו להמשיך למסור שיעורים בישיבת "אור עציון" גם אחרי הפרשה הקודמת) והרב שמואל אליהו - רב העיר צפת שטיפל לאחרונה בכמה פרשות מין בציבור הדתי כולל הרב שיינברג וח"כ ניסן סלומינסקי. 

"לא הכחיש ולקח אחריות מסוימת ביחס למעשים"

הפגישה נערכה בביתו של הרב אריאל, ובמהלכה הרבנים נחשפו לתיעוד שהציג המתלונן. לפי גורם המכיר את הפרטים, אלון "לא הכחיש ולקח אחריות מסוימת ביחס למעשים".

בשבועיים האחרונים אלון פסק מלתת שיעורים בשל "נסיעה לקברי צדיקים". בהודעה שפורסמה ברשימת התפוצה של תלמידיו בימים האחרונים נכתב: "בנושא השיעורים במגדל ובירושלים, נשוב ונעדכן בהקדם. כפי שהודענו כבר השבוע, בשלב זה עקב נסיעתו של הרב השיעורים לא מתקיימים".

לפי הפרסום ב"עובדה", חברי הפורום הציעו למתלונן להגיש תלונה במשטרה או לחילופין להמשיך את התהליך מול הפורום תוך עדכון של היועץ המשפטי לממשלה בדבר התלונה. לאחר התלבטות, העדיף הצעיר לפנות לרבנים אחרים, שאינם חברים בפורום, כדי שיוקיעו את הרב אלון באופן פומבי. למערכת "עובדה" נודע כי בשבוע שעבר נכנסו לתמונה שניים מבכירי הציונות הדתית ועימתו את הרב אלון עם הטענות. שני הרבנים וחברי פורום "תקנה" דורשים ממנו לעמוד בפני הציבור, לקחת אחריות על מעשיו, ולהתנצל גם על המקרים הקודמים.