נרצחה תחת פיקודו (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, באדיבות המשפחה, חדשות)
נרצחה תחת פיקודו | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, באדיבות המשפחה, חדשות

אחרי ההודעה היום (שישי) של ארדן על מינוי אדרי לתפקיד המפכ"ל הבא, הבית הפתוח בירושלים הודיע כי ייתכנס לישיבת חירום. אדרי שימש כמפקד מחוז ירושלים במשטרה בזמן הרצח של שירה בנקי ז"ל במצד הגאווה בעיר ב-2015. "המחדל הזה מהווה כתם עכור על המינוי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ערן גלובוס, יושב ראש הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות הגיב על ההודעה ואמר: "אנחנו מוטרדים מההודעה על מינויו של ניצב בדימוס משה צ'יקו אדרי, לנוכח המחדלים החמורים שקרו תחת פיקודו במצעד הגאווה והסובלנות בירושלים ב-2015, שכזכור גבו את חייה של שירה בנקי ז"ל ופצעו שישה נוספים".

עוד נכתב בהודעה מטעם הבית הפתוח כי "השוטר מספר אחד חייב להוות דוגמה אישית" וכי "מחדל המשטרה במצעד באחריותו של אדרי הוא כתם עכור על המינוי". עוד הודיע הארגון כי הוא יתכנס עוד היום לישיבת חירום כדי "לשקול את צעדינו בכל המישורים הרלוונטים. הביטחון שלנו חייב להישמר על ידי האנשים הראויים לכך".

במקביל ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב על מינוי אדרי למפכ"ל: "אני מברך על המינוי של צ'יקו אדרי לתפקיד מפכ"ל המשטרה. זהו מינוי ראוי, אדרי הוא קצין טוב ומנוסה".

משה ציקו אדרי (צילום: חדשות 2)
אדרי נבחר למפכ"ל הבא | צילום: חדשות 2

מוקדם יותר היום השר לביטחון פנים גלעד ארדן הודיע כי מנכ"ל משרדו אדרי, שבתפקידו האחרון כיהן המפקד מחוז תל אביב, הוא המועמד הסופי שלו לתפקיד המפכ"ל הבא. "ניצב בדימוס משה אדרי ניחן ביכולות פיקודיות מרשימות ומוכחות, יחד עם נסיון רב-שנים במגוון גדול של תפקידים במשטרת ישראל ובבקיאות רבה באתגרים העומדים בפני המשטרה בשנים הבאות", החמיא לו השר ארדן עם פרסום הבחירה. "כל אלה עושים אותו למועמד המתאים ביותר".

מהמשטרה נמסר כי "משטרת ישראל מברכת את ניצב בדימוס משה צ'יקו אדרי על בחירתו לתפקיד המפכ"ל הבא של המשטרה. מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך הודיע כי יסייע בידיו של המפכ"ל הנכנס ככל שיידרש על מנת לאפשר לו כניסה חלקה לטובת אזרחי מדינת ישראל שוטרי וקציני הארגון".