כך ייראה הגשר בתום העבודות (צילום: חן אדריכלים, חדשות)
גשר יהודית, הדמייה | צילום: חן אדריכלים, חדשות

סאגת גשר יהודית נמשכת: בית המשפט העליון הוציא היום צו על-תנאי המחייב את שר התחבורה ישראל כ"ץ לספק הסברים להקפאת העבודות להקמת הגשר, ואת חברת נתיבי איילון להבהיר מדוע אינה ממשיכה לבנותו בהתאם למתכונת שאושרה קודם להנחיית כ"ץ. "אני מברך על החלטת בית המשפט, הצו מדבר בעד עצמו – גשר יהודית קום יקום", בירך ראש עיריית תל אביב יפו, רון חולדאי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ההקמה הוקפאה בעקבות התערבותו של השר כ"ץ, בשל סוגיית השבת – אולם עיריית תל אביב יפו עתרה נגד ההחלטה בטענה כי התערבותו נעשתה שלא בסמכות. לדברי העירייה, השר אינו מוסמך לתת הנחיות לחברת נתיבי איילון, ובפרט בנוגע לעבודות בשבת – דבר שאף נקבע בחוות דעת מפורשת של היועצת המשפטית של משרדו.

בעירייה מקווים כי הגשר יחבר בין חלקה המזרחי של העיר לחלקה המערבי ויסייע להפחתת מספר כלי הרכב בתוך גוש דן שכן הוא צפוי לאפשר לתושבי רמת גן וגבעתיים להיכנס לעיר ללא צורך ברכב פרטי ואך נגיש למעבר רוכבי אופניים והולכי רגל.

זמן קצר לאחר שנודע על העבודות, המפלגות החרדיות זעמו על המהלך וקבעו כי הבנייה מנוגדת להסכמים הקואליציוניים. "השבת אינה הפתרון לא לעבודות הקמה ולא לעבודות תחזוקה", אמר ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה). "כפי שיודעים לבצע סגירות צירים בימי החול לשם מרתונים כגון מירוצי אופניים ואירועים כאלה ואחרים כך יש לפעול גם בבניית תשתיות הנדסיות מורכבות כעין אלו. לכל דבר ניתן למצוא כיום פתרונות בין בלוחות הזמנים ובין בתכנון נכון, השבת אינה הפתרון לכך".