כך נראית הדירה שספגה פגיעה ישירה של רקטה: בניין מגורים באשקלון נפגע בלילה (בין שני לשלישי) מרקטה ששוגרה מעזה וגרמה למותו של גבר ולפציעתן קשה של שתי נשים. כתבנו סייר בדירה שספגה את מירב הנזק ונהרסה לחלוטין וראה מקרוב איך דירת מגורים שלווה הפכה לזירת אסון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ההרוג, שוהה בלתי חוקי כבן 40, נמצא לכוד בדירה ומותו נקבע במקום, ושתי הנשים הנוספות שנמצאו בחדרים אחרים פונו במצב קשה לבית החולים. פראמדיק מד"א שהגיע לטפל בפצועים סיפר: "בדירה ראינו אישה כבת 60 שוכבת כשהיא מחוסרת הכרה וסובלת מפגיעה רב מערכתית".

כך נראה הבניין מבחוץ (צילום: החדשות)
כך נראה הבניין מבחוץ | צילום: החדשות


הפגיעה הישירה בבניין באשקלון השבוע (צילום: רויטרס, חדשות)
הדירה שנפגעה מהרקטה באשקלון | צילום: רויטרס, חדשות

בבניין טופלו עוד שישה דיירים נוספים שסבלו מפגיעות רסיסים ומשאיפת עשן. רחלי, המתגוררת בבניין, סיפרה על רגעי החרדה: "היינו כל הלילה בחדר המוגן, שמענו בום חזק וראינו הרבה עשן. בעלי נפצע קל ודאגתי מאוד לבן שלי. רוב הרכוש בדירה נהרס, אחרי זה לא הצלחתי לישון, זה היה לילה נורא שעבר עלינו".

כוחות משטרה בזירת הנפילה (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
כוחות משטרה בזירת הנפילה | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

מתחילת הסבב הנוכחי אתמול יותר מ-15 משפחות מאשקלון פונו מבתיהן, חלקן לבתי מלון, בעקבות נזקי רקטות. צוותי קרן הפיצויים מטפלים בנזקים לרכוש שנגרמו.

ראש עיריית אשקלון תומר גלאם הגיע הבוקר לאחת מזירות הנפילה שבעיר והתייחס למצב הביטחוני. "אנחנו חיים במציאות שונה לחלוטין ממה שהיה שנה שעברה", סיפר. "ההיקפים של השיגורים גדולים מאוד, כיפת ברזל נתנה מענה של 80%, אבל היו 5 מוקדים של פגיעות ישירות".

פגיעת הרקטה בבניין מגורים באשקלון (צילום: רויטרס, חדשות)
מימדי האסון - פגיעה ישירה באשקלון | צילום: רויטרס, חדשות

"היום כל מדינת ישראל מאוימת", המשיך ראש העיר. "ספגנו מהלומה לא קלה, מה שיש לי להגיד לראש הממשלה ולקבינט שמתכנס בשעה הקרובה זה שיבינו שאנחנו צריכים להתמגן, ואנחנו צריכים לחיות בסביבה הרבה יותר נעימה".