שוטרים שהגיעו היום (חמישי) לגלריה ברחוב צלנוב בתל אביב, דרשו להוריד עבודת אומנות שהוצגה בחלון הראווה ובה נראים שני גברים מתנשקים ותמונה נוספת ברקע של יד בתוך מכנס, כך פרסם בפייסבוק עמרי שפירא, מבעלי הגלריה. "השוטרים איימו על מי שנכח פה, שבמידה והדבר לא יבוצע, יפתחו תיק כנגד הגלריה ויפעלו לסגור אותה בטיעון של פגיעה ברגשות הציבור והטרדה מינית", כתב שפירא.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בשיחה עם החדשות סיפר שפירא כי העבודה שעוררה סערה היא וידאו של אמן בשם עידן ביטון שנקראת "נשיקה ראשונה", ושהוצגה בבירות רבות בעולם ושיש לה יותר מ-2 מיליון צפיות ביוטיוב. בעבודה נראים שני גברים המתנשקים במשך שעה מהכתפיים ומעלה כשהם לבושים בחולצה.

"באו שני שוטרים וביקשו מהבחורה בתוך הגלריה לצאת החוצה ולסגור את הטלוויזיה - את העבודה שנמצאת בחלון - ולהוריד מהקיר את העבודה של היד במכנס", אמר. "הם טענו שבמקרה שהיא לא תעשה את זה הם יפתחו תיק וזה יוביל לסגירת הגלריה בטענה לפגיעה ברגשות הציבור והטרדה מינית. הם טענו שפנו אליהם בעניין".

חברת הכנסת מיכל רוזין (מרצ) התייחסה למקרה: "מי שהולך לישון עם הצעת חוק נאמנות בתרבות שלא יתפלא אם הוא קם בבוקר עם משטרה בגלריות. אין למשטרה שום סמכות לבקש להוריד עבודות אומנות באשר הן, ובוודאי שאין לה סמכות לאיים על סגירת גלריות בגלל התכנים המוצגים בהן. אם כבר, תפקידה של המשטרה להגן עלינו ועל הדמוקרטיה ולאפשר ולשמור על חופש הביטוי".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "בעקבות דיווח שהתקבל במוקד 100 של המשטרה מאזרח שמסר כי בגלריה מוצגים על גבי מסך טלוויזיה הפונה לכיוון הרחוב, סרטונים ופוסטר בעלי תכנים מיניים כך שקטינים העוברים ברחוב נחשפים לתכנים אלו וביקש שיגיע שוטר על מנת לטפל במסך הפונה לרחוב ציבורי, הגיע שוטר ופקחית עירייה למקום, הבחינו בסרטונים המוצגים ובתמונת הפוסטר בה מוצג גבר הלבוש בתחתונים וטומן את ידיו בתחתוניו על איבר מינו. השוטר הסביר לעובדת הגלריה כי הם הגיעו בעקבות דיווח של אזרח. נדגיש כי מעולם לא השתמשו השוטרים במילים צו סגירה וכל אמירה שכזו הרי שנועדה לסלף את המציאות. בסיום האירוע ביקשה העובדת מהשוטר לסייע לה בהורדת הוילון על חלון הראווה כדי שיסתיר את המסך וכך עשה. משטרת ישראל פועלת לאכיפת החוק באופן שוויוני, ללא קשר לזהות מינית, השתייכות מגזרית או מגדרית, תוך מתן קשב רב לצרכים הייחודיים לכלל המגזרים והקהילות המרכיבים את החברה הישראלית".