יאיר נתניהו (צילום: פלאש 90, חדשות)
יאיר נתניהו בבית המשפט, אתמול | צילום: פלאש 90, חדשות

יאיר נתניהו בעוד פוסט שנוי במחלוקת: בנו של ראש הממשלה פרסם היום (שלישי) פוסט תגובה ליו"ר מרצ לשעבר, זהבה גלאון, שמתחה ביקורת על השימוש שלו במילה "בוגדים" כלפי אנשי שמאל. "אף אחד לא מעיז לדבר ככה לאף בן או בת של פוליטקאי אחר. אין גבולות", כתב נתניהו הצעיר. בהמשך אף סיפר על ביקור שלו במועדון חשפנות לפני כמה שנים ואמר שראה שם נשים "שבאו לבלות".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בציוץ שכתבה בחשבון הטוויטר שלה גלאון תקפה את ראש הממשלה אחרי שהתייחס לאמירת "הבוגדים" של בנו. "זה שהילד שלך פחדן וזנאי זו קודם כל בעיה שלך", כתבה גלאון. "זה שאתה עבריין מושחת ושקרן מסית זו בעיה של כולנו. השנים שתשב במעשיהו יהיו תחילת התיקון של השנים שישבת בבלפור. ישראל מחכה שתלך לכלא"‎.

בתגובה, יאיר כתב נגדה פוסט בפייסבוק: "תראו כמה אלימות מילולית מצד ה'נאורים'. זהבה אולי נתחיל לדבר מי סידר לבן שלך את כל הג'ובים הפוליטיים ואיך?".

הפוסט של יאיר נתניהו (צילום: חדשות)
הפוסט של יאיר נתניהו | צילום: חדשות

עוד כתב נתניהו: "ועוד דבר, אין מילה כזאת בעברית 'זנאי'. אם אתם השמאלנים מתכוונים לאדם שהיה במועדון חשפנות אז תגידו את זה ישירות. ואת יודעת מה, כן הייתי בפוסיקט לפני 4 שנים. וראיתי שם הרבה נשים שבאו לבלות. וראיתי גם כמה עיתונאים שמאלנים שמרבים להטיף מוסר. אולי יום אחד אחשוף את שמם".

ראש הממשלה התייחס אתמול להשתלחות של בנו יאיר בפוליטיקאים ועמותות מהשמאל. "דוחה את השימוש במונח 'בגידה' מכל צד שהוא בויכוח הפוליטי", כתב נתניהו בפייסבוק. "לצערנו, אחרים משתמשים בו כל העת - מה שאסור לימין אסור גם לשמאל. נמאס מהסטנדרט הכפול".

הפוסט המשיך: "מאז חקירת הצוללות שראש הממשלה נתניהו מעולם לא היה חשוד בה, מאשימים אהוד ברק, מפגיני השמאל ואחרים את ראש הממשלה נתניהו ב'בגידה'. התקשורת לא אמרה על זה מילה. כנראה שלדעתם מותר להשתמש במונח 'בוגד' כל עוד הוא מכוון נגד ראש הממשלה נתניהו.

בעקבות הפוסט של הבן יאיר, חברי וחברות הכנסת של מרצ פנו ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח בחקירה פלילית נגדו בגין הסתה לאלימות. "סימון אויבים שכזה על ידי אדם מוביל דעה בעל נוכחות ציבורית רחבה בתקשורת הישראלית ובציבור הישראלי מעלה חשש ממשי לאלימות כלפי אנשי ופעילי שמאל בישראל", נכתב בפנייה. "קרבתו של מר נתניהו לראש ממשלת ישראל מגבירה את החשש כי המסר המסית הזה מקבל אשרור מהדרג הפוליטי הגבוה ביותר במדינה, ובכך מגביר את הסיכון הממשי לאנשי השמאל בארץ", הוסיפו.

את הפוסט המקורי כתב יאיר אתמול זמן קצר לאחר הדיון במשפט הדיבה שלו נגד הפעיל החברתי אייבי בנימין. בכניסה לדיון מספר פעילים התעמתו עם נתניהו הצעיר, שבתגובה הפנה לעברם אצבע משולשת.