ענן אבק סמיך שלא מאפשר לראות כמעט כלום קיבל הבוקר את פניהם של נהגים בכביש תל אביב-ירושלים בשער הגיא. המפגע המסוכן הזה הוא מעשה ידי אדם – כשעובדי תעשיית המלט המפגינים פיזרו מלט על הכביש ומשטרת ישראל אפשרה את הנסיעה בו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

קצת אחרי השעה 8:00 בבוקר חסמו עובדי תעשיית המלט את הכביש לכיוון ירושלים סמוך למחלף שער הגיא. אחרי זמן קצר הם התפנו מהמקום והכביש נפתח לתנועה. אבל ההפרעה לנהגים שעמדו בפקקים רק התגברה. עשרות מהעובדים נעצרו על ידי המשטרה ונמצאים כעת בתחנת בית שמש.

כלי הרכב שהמשיכו בנסיעה על הכביש עלו על המלט שהשאירו על הכביש, מה שגרם לעננת אבק סמיך לעלות. כל נהג שנכנס לתוכה "זכה" בראות כמעט אפס. "זו אומנם הייתה נסיעה קצרה, אבל מפחידה ממש", תיאר נהג שנסע שם. "לא ראיתי כלום לאורך כמה מטרים, חששתי מתאונה".

משטרת ישראל הוציאה את ההודעה הבאה: "כביש 1 מחלף שער הגיא נפתח לתנועה, ציבור הנהגים מתבקש לנהוג במשנה זהירות עקב עמידה של האזרחים בשולי הדרך, וכן מלט שפוזר על הנתיבים".

מתנצלים על הפגיעה

עובדי תעשיית המלט מוחים בימים האחרונים נגד המדינה שאישרה לייבא מלט מטורקיה. המדינה קידמה את הצעד הזה כדי לשבור את מונופול המלט בישראל וגם חייבה את חברת "נשר" הגדולה בישראל למכור את מפעל "מלט הר טוב", שעובדיו יצאו להפגנות.

תגובת עובדי מפעל מלט הר טוב: "בכל מחאה הציבור הכללי נפגע. אנחנו מצטערים על כך ולא היה בכוונתנו לסכן חיים. המחאה היא נגד שר האוצר שמעדיף יבוא מלט מטורקיה במחירי הפסד שמטרתם הרס התעשייה הישראלית".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "בזכות פעילות מהירה ומקצועית של השוטרים, ובכדי למנוע פגיעה מתמשכת ומשמעותית בציבור הדרך פונו המפגינים מהכביש והוסרה חסימת התנועה בתוך זמן קצר. בניגוד לנטען, התנועה במקטע זה שבה לסדרה בהדרגה רק לאחר שהשוטרים במקום ווידאו כי לא נשקפת סכנה למשתמשי הדרך וניתן להזרים את התנועה באופן מבוקר ובנסיעה איטית עד לחזרה מלאה לשגרת הנסיעה בציר".