גופות הכרישים שנתפסו (צילום: רשות הטבע והגנים, חדשות)
גופות הכרישים שנתפסו | צילום: רשות הטבע והגנים, חדשות

התכוונו למכור בשר כרישים ונתפסו: בית משפט השלום בירושלים הרשיע לאחרונה את בעליה ומנהליה של חנות אטליז בעיר, שעסקו בסחר ובמכירת בשר כרישים בניגוד לחוק. על הנאשמים הוטלו קנסות בסך כולל של 20 אלף שקלים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

העבירה, שהובילה לכתב אישום והרשעה, התרחשה בחודש מארס בשנה שעברה כאשר שוטרים ולוחמי מג"ב תפסו עגלת מסחר חשודה שהובלה בשער שכם בירושלים - בתוכה היו ארבעה כרישים מתים. העגלה הובלה על ידי שליחי החנות, שרכשה את הכרישים לטובת מכירתם.

פקחי רשות הטבע והגנים הוזעקו למקום והחלו בבדיקת האירוע ובפתיחת תיק חקירה, שבסופה הוגש נגד הנאשמים כתב אישום בגין החזקה וסחר בערכי טבע מוגנים בניגוד לחוק.

בתום ההליך המשפטי ובמסגרת הסדר טיעון, הודו הנאשמים בעבירות המיוחסות להם. על החנות הוטל קנס בסך עשרת אלפים שקלים והתחייבות כספית על סך עשרים אלף שקלים שלא לעבור עבירה מהעבירות שבהן הורשעה לתקופה של 3 שנים.

"כרישים מוגדרים בחוק כערך טבע מוגן ואוכלוסייתם בישראל מצויה בסכנת הכחדה", סיפר און ולנסי, ממונה פיקוח, אכיפה וחקירות במחוז מרכז של רשות הטבע והגנים.

לדברי שי פרץ, עורך דין פלילי בלשכה המשפטית של רשות הטבע והגנים, "מדובר בנאשמים אשר פגעו לטובת בצע כספי בערכי טבע מוגנים ונדירים." עוד הוסיף עורך הדין: "תקוותנו כי בית המשפט ימשיך במגמתו להחמיר את הענישה ולעקר את התמריץ הכלכלי של עוברי עבירות מסוג זה".