מצלמת מהירות (צילום: פלאש 90, חדשות)
מצלמות המהירות צפויות לחזור | צילום: פלאש 90, חדשות

המשטרה צפויה להודיע ככל הנראה בשבוע הבא שמצלמות המהירות המוצבות בצדי הכבישים אכן אמינות, וכי ניתן להמשיך בגביית הדוחות ובאכיפה, זאת לאחר שהפרקליטות צפויה לאשר זאת. ההחלטה תתפרסם לאחר שפורסם דוח של חוקרי הטכניון ולפיו מצלמות המהירות אמינות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מאז פרסום הודעת המשטרה על כך שניתן להמשיך להשתמש במצלמות המהירות, הפרקליטות הערימה קשיים. לאורך החודשיים האחרונים דרשו שם מהטכניון הבהרות על הדוח וביצוע השלמות של בדיקות.

לאחרונה הבדיקות הללו אכן הסתיימו, ומהן עולה כאמור כי ניתן להשתמש בהן. במשטרה הקפיאו את גביית הדוחות עד ל-15 באוקטובר, יום שני הקרוב, ואז השימוש בהן צפוי לחזור.

לאחר אישור משפטי: תחודש האכיפה (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
האכיפה תשוב, ארכיון | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

בחודש שעבר פרסם מכון התקנים הישראלי את ממצאי הבדיקה של מצלמות המהירות ולפיהן המצלמות אמינות ועומדות בתקן. לפי המכון, הבדיקות התקיימו במהלך החודש האחרון באמצעות המעבדה ההולנדית NMi, הנחשבת למעבדה המובילה בעולם בתחום זה.

בהתאם לדרישת התקן, הבדיקה כללה מעל 500 מדידות, אשר בוצעו ברובן במסלול מיוחד בבלגיה. בדיקת המהירויות הגבוהות (150 עד 250 קמ"ש) נעשתה במסלול בגרמניה המתאים לבדיקות מסוג זה.

כבר בחודש יוני האחרון פורסם לראשונה בחדשות כי בדיקה בטכניון קבעה שהמצלמות הנייחות שהוצבו בכבישים לא אמינות. על כך אמרו היום במשטרה כי "הבדיקה הספציפית בגינה ביקשנו, בתיאום עם הפרקליטות, להשהות את התשלומים על דוחות המהירות, נותחה לעומק על ידי הטכניון ונמצא כי איננה מעידה על בעיית אמינות כלשהי".