לאחר שחמש נשים טענו כי העיתונאי הבכיר דן מרגלית הטריד ותקף אותן מינית בעבר, עובדי עיתון "הארץ" פנו אמש (רביעי) למו"ל העיתון עמוס שוקן בבקשה להפסיק את עבודתו של מרגלית. "אנו רוצות להביע תמיכה מלאה בנשים שאזרו אומץ וסיפרו", נכתב בהודעה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

"אנחנו עובדות ועובדי "הארץ" רוצות להביע את תמיכתנו המלאה בנשים שאזרו אומץ וסיפרו כיצד הותקפו או הוטרדו מינית על ידי העיתונאי דן מרגלית", כתבו העובדים. את המכתב הפיצו לאחר שחנה קים, לשעבר עיתונאית בעיתוני "העיר", "חדשות" ו"הארץ" וכיום פעילה חברתית; ואורית שוחט, עיתונאית לשעבר ב"הארץ" טענו כי הוטרדו בידי מרגלית.

בהמשך המכתב כתבו העובדים: "אנו רואות בחומרה רבה כל מקרה שבו עיתונאי מעורב בהטרדה או תקיפה מינית - על אחת כמה וכמה כאלה שנעשו במסדרונות עיתון "הארץ" עצמו, כפי שעולה מהתחקיר של רויטל חובל".

לבסוף כתבו העובדים כי הם מצפים מהנהלת העיתון להפסיק לאלתר את עבודתו בעיתון ו"לנקוט עמדה מוסרית פומבית וברורה בעניין". אתמול מסר מרגלית בתגובה ל"הארץ": "אין ממש בטענות באשר לאירועים שנטען כי התרחשו לפני יותר מ-30 שנים. אין בכוונתי להקדיש את שארית שנותיי לוויכוח חסר כל סיכוי בעת הזאת ובאווירה הרווחת".