ההפגנה בכרם שלום, הבוקר (צילום: רחל אלמקייס, חדשות)
כרם שלום החסום, הבוקר | צילום: רחל אלמקייס, חדשות

עשרות תושבי עוטף עזה מפגינים הבוקר (רביעי) במעבר כרם שלום וחוסמים אותו במחאה על הפסקת האש שהושגה מול חמאס. בשעות הערב צפויה מחאה של תושבי העוטף גם בתל אביב. המפגינים מבעירים צמיגים, מניפים דגלי ישראל ושלטים שעליהם נכתבו בין היתר סיסמאות בגנות הממשלה. בתוך כך, לאחר ההסלמה, היום יתקיימו הלימודים כסדרם בדרום כפי שהוחלט בהערכת מצב שהתקיימה אתמול בפיקוד העורף.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הבוקר תחודש גם תנועת הרכבות בקטע הדרך שבין אשקלון לבאר שבע, שנחסם לתנועה מוקדם יותר השבוע. הרכבת הראשונה מבאר שבע לכיוון אשקלון תצא בשעה 07:27, והרכבת הראשונה מאשקלון לכיוון באר שבע תצא בשעה 07:10.

מחאות התושבים נגד הממשלה פרצו לאחר הדיווחים על הפסקת אש. אמש הם חסמו את צומת שדרות והפגינו נגד החלטת הקבינט שלא להמשיך בתקיפות ברצועה. "החלטנו לצאת למחאה נגד ההסכם – אנחנו יורים לעצמנו ברגליים", הסבירה מירי משדרות.

פגיעת הטיל באוטובוס (צילום: החדשות)
פגיעת הפצמ"ר באוטובוס, אתמול. "עוד חודש | צילום: החדשות

"עדיף לסבול בממ"דים, ושפעם אחת יסיימו עם זה, אחת ולתמיד", אמרה רעות בסיס משדרות. "אני יודעת שחודש מהיום יהיה שוב אותו דבר – עוד כמה ימים שוב יהיו טילים, ולא שינינו שום דבר. זה לא הגיוני שככה החיים שלנו נראים".

"ביבי, ליברמן ובנט צריכים להניח את המפתחות וללכת הביתה", אמר אלירן גרבי, תושב שדרות גם כן. "בפעם הקודמת שביבי היה פה קיבלנו אותו בפרחים – בפעם הבאה נקבל אותו בקוצים. הוא משלם לחמאס פרוטקשן על חשבון דם ילדינו, זה לא יכול להימשך". גם יוחנן כהן מאשים את נתניהו: "אני מעל 40 שנים איש ליכוד, ואני מבטיח שלא אצביע יותר ליכוד. אנחנו שבויים של חמאס".

הבערות הצמיגים, הלילה (צילום: חדשות)
הבערות הצמיגים, הלילה | צילום: חדשות
חגיגות בעזה, היום (צילום: חדשות)
חגיגות בעזה, היום | צילום: חדשות

ממטה מאבק אשכול נמסר: "לאחר יממה של ירי טילים, אזעקות ללא קץ, הרוגים ופצועים אנחנו לא מוכנים להשאר אדישים למצב. לא עוד. הורי אשכול לא מוכנים לשתוק יותר. המדינה חוזרת לשגרה ואנחנו נשארים ללקק את הפצעים. לא נסכים יותר לחיות יותר בשיטת הסבבים. אנחנו קוראים להורי אשכול לא לשלוח את תלמידי התיכון לבית הספר, לא נסכים לחזור לשיגרה כל עוד מדובר בשגרת חירום".