כוחות מד
כוחות מד"א וסהר אדום פינו את הפצועים | צילום: חדשות

בתאונת דרכים הבוקר (חמישי) בכביש 60 סמוך לכניסה לשימעה שבדרום התנגש מיניבוס פלסטיני במספר כלי רכב. במקום הוענק טיפול רפואי ל-20 פצועים בסופו נקבע מותו של אחד מהם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

סמוך לשעה 5:00 התקבל במוקד מד"א דיווח על תאונת דרכים בין 5 כלי רכב פלסטינים ביניהם רכב הסעות ועוד 4 כלי רכב נוספים. למשך מספר שעות כביש 60 נחסם לתנועת כלי רכב באזור באר שבע, מצומת מיתר דרומה, ולאחר פינוי הרכבים נפתח מחדש.

צוותים של מגן דוד אדום והסהר האדום שהגיעו למקום טיפלו בפצועים ופינו אותם לבתי חולים. 2 מהפצועים במצב קשה, חמישה מהם במצב בינוני, והשאר במצב קל. נפתחה חקירה לבירור נסיבות התאונה.

פראמדיקים של מד"א אדיר אדרי ואלישיב אמיתי שהוזעקו לזירה סיפרו: "מדובר בתאונה קשה. כשהגענו ראינו שמדובר בשתי זירות שקרובות אחת לשנייה ובמקום הייתה המולה. חלק מהנפגעים שכבו על הכביש וחלקם ישבו ברכבים, הגענו עם כוחות גדולים של אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ ויחד עם צוותים של הסהר האדום שהגיעו גם למקום ביצענו סריקה, הוצאנו את הנפגעים מהרכבים וערכנו מיון ראשוני".

"גבר כבן 30 היה עם פגיעה רב מערכתית, מחוסר הכרה ללא נשימה וללא דופק, ביצענו בדיקות רפואיות הוא היה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותו", הסבירו. "כל הפצועים הנוספים גברים בשנות ה-30 לחייהם קיבלו טיפול רפואי מציל חיים כאשר שנים מהם סבלו מפציעה רב מערכתית ומצבם הוגדר קשה, מצבם של 7 הוגדר בינוני ו- 10 נוספים טופלו כשמצבם קל. את רוב הפצועים פינינו לבית חולים סורוקה ו- 8 מתוכם פונו ע"י הסהר האדום לבית חולים בחברון".