מתי בפעם האחרונה באמת יצא לכם להכיר את נהג האוטובוס שלכם? יוזמה חברתית חדשה של חברת התחבורה הציבורית "מטרופולין" וחברת התוכן KOG מנסה בדיוק לגשר על זה. סרטונים שהוקרנו בקו הרצליה-תל אביב הראה את סיפור חייהם של הנהגים בקו ואת תגובות הנוסעים לסרטונים המרגשים. צפו בפרויקט.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הרעיון לקמפיין נולד מתוך הצורך לייצר שיח חיובי ונעים באוטובוסים, בין הנהג לנוסעים", סיפרה סמנכ"לית השיווק של מטרופולין ליבנת כהן דן. "בנוסף הקמפיין נועד לעודד את הנוסעים להודות לכלל הנהגים שעושים עבודה חשובה בהסעת מאות אלפי אנשים בכבישי הארץ מיד יום".

בנסיעה שגרתית בקו שבין הרצליה לתל אביב בו הקרינה "מטרופולין" את הסרטונים, הותקנו במיוחד בשביל הפרויקט מסכים במיוחדים ומצלמות שתיעדו את הנוסעים. במהלך הנסיעה הוקרנו סיפורם של ארמנדו שגב וגבי בן משה שתפעלו את הקו.

בסרטון על ארמנדו שגב בן ה-85 שמשמש כנהג בקו, סופר על עברו העשיר של הנהג שמסרב לצאת לגמלאות ומתעקש להמשיך לשרת את הציבור. בסרט, משפחתו של שגב, שבעברו היה שומר הראש של ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון, מספרת עליו ועל כך שבתחילת הקריירה שלו כנהג בחר לעבוד עם תיירים כדי להראות להם את המדינה שלנו.

הנהג הנוסף שהשתתף ביוזמה וסרטון עליו הוקרן הוא גבי בן משה. בן משה בוחר בזמנו הפנוי להתנדב במגן דוד אדום ובמשטרה ובכך מקדיש את חייו להתנדבות חברתית במקביל לעבודתו כנהג. בנוסף לשני הסרטונים המצלמות שהותקנו על האוטובוס תיעדו את התגובות הנרגשות של הנוסעים בקו.

הסרטון שהופק בסוף היוזמה על ידי חברת התוכן KOG תחת הכותרת "זורקים מילה טובה" שותף מיד על ידי מאות גולשים ברשתות החברתיות כשהם מתרגשים מהרעיון ומסיפוריהם של שני הנהגים.