גבר בן 27 נפטר בבית החולים זיו בצפת לאחר שפונה במצב קשה מוקדם יותר היום (שני) על ידי אמבולנס פרטי ממסיבת טבע סמוך לקיבוץ להבות הבשן שבעמק החולה, כשהוא מורדם ומונשם. מבית החולים נמסר כי גופת המנוח תישלח לנתיחה במכון לרפואה משפטית באבו כביר לקביעת נסיבות מותו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

במועצה אזורית הגליל העליון הדגישו כי למפיקי המסיבה ניתן האישור הדרוש לאחר שעמדו בכל התנאים של המשטרה, מכבי האש וגורמי הבריאות והאבטחה. "אנו משתתפים בצער המשפחה של הנפטר" אמרו במועצה.

מוקדם יותר דווח כי גבר נוסף כבן 55 התמוטט ומת הלילה במהלך אותה מסיבת טבע. הגבר, תושב הדרום, התמוטט בזמן שרקד וטופל במקום על ידי גורמי רפואה. הוא פונה לבית החולים זיו, אולם זמן קצר לאחר הגעתו לבית החולים נקבע מותו. על פי החשד, נטל הגבר מנת יתר של סמים, אך גופתו תישלח גם היא למכון לרפואה משפטית בניסיון לברר את נסיבות המוות. בהמשך היום פונתה מהמסיבה גם צעירה כבת 20 שנפצעה קל לאחר שנפלה ונחבלה בפניה.

לפני כחודש פונו לבית חולים שני בני אדם, ממסיבת טבע שהתקיימה ללא רישיון סמוך לרנתיס בבנימין, אחד מהם במצב קשה. הוא פונה כשהוא מורדם ומונשם, וככל הנראה נפגע כתוצאה מנטילת מנת יתר של סמים. המשטרה עצרה חשוד בתקיפת שוטרים ועיכבה מספר חשודים נוספים - בהם מפיק האירוע, מאבטח, תקליטן ומנכ"ל חברת האמבולנס.

צילום ארכיון (צילום: מד"א, חדשות)
צילום ארכיון | צילום: מד"א, חדשות

"משטרת ישראל לא תאפשר קיום אירועים ללא רישיון כנדרש עפ"י חוק", נמסר מהמשטרה. "ובפרט לא תאפשר קיומן של מסיבות טבע רוויות סמים ואלכוהול הגורמים לנזק בריאותי לציבור, ולעיתים לפגיעה של ממש בחיי אדם".