הרובוט שישנה את עולם החקלאות? אחת הבעיות הכי קשות בעולם החקלאות היא ידיים עובדות. פחות ופחות אנשים רוצים לעבוד בעבודת כפיים קשה ותובענית כזו, ומעדיפים להיות מהנדסים או מנהלים - ואין מספיק אנשים שיקטפו, יקצרו וימסקו. ומי אם לא המוח הישראלי חשב על פתרון: רובוט שיחליף את בני האדם הסרבנים - ויקטוף במקומם את הפירות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

את הרובוט בעל 12 הזרועות שיכול להחליף עשרה אנשים במשמרת פיתח אבי כהני מחברת FFrobotics. "כל מה שצריך הוא מפעיל אחד בלבד", הוא מספר, "משמרת קטיף היא בת 8 שעות והרובוט עובד בלי הפסקה. מדובר בתפעול של אדם אחד במשמרת וזה חיסכון גדול מאוד".

מכונה לקטיפת תפוחים
צילום: החדשות

אך לא מדובר רק ברובוט שקוטף את הפירות, אלא ברובוט משוכלל למדי שיודע בדיוק אילו פירות לקטוף. "לא מספיק שהזרוע 'תופסת' את התפוח, היא צריכה לדעת לקטוף את התפוח בגודל הנכון ובצבע, אחרת זה לא מספיק טוב. לכן לכל זרוע יש מצלמה מיוחדת - וזה עיקר החידוש", מדגיש כהני. "אין כיום מכונה שיודעת לעשות כזה דבר".

מכונה לקטיפת תפוחים
צילום: החדשותכיום הרובוט יודע רק לבחור את התפוחים המתאימים ולקטוף אותם, אלא שבעתיד הוא אמור לדעת להבחין גם בין זני אבוקדו, מנגו וגידולים נוספים. העלות המשוערת לכל רובוט כזה תעמוד על מאות אלפי דולרים - אך המפתחים מכוונים למכונה ש"תחזיר את ההשקעה" בתוך שנתיים. ולא רק זה: עקב החיסכון בעלויות, גם המחיר לצרכן צפוי לרדת בסופו של דבר.