קצין המשטרה תנ"צ גיא ניר טען היום (שלישי) בכנסת שגל הירש הוא קורבן של סיכול ממוקד - וגם את מועמדותו של ניצב יורם הלוי סיכלו בכירים במשטרה פעמיים, לפני כשלוש שנים ובחודש האחרון. ניר הופיע היום בוועדת הפנים של הכנסת, בדיון שהפך להיות סוער ורווי אמוציות.

קצין המשטרה, הבכיר שהופיע בוועדה במדים, טען עוד כי אלמלא היה מקליט את דבריו של ראש אגף חקירות ומודיעין הקודם מני יצחקי, עם ישראל לא היה שומע דבר על כך שמועמדותו של אדם לתפקיד רגיש כל כך סוכלה. עוד טען תנ"צ ניר שבכירים באגף החקירות והמודיעין מחזיקים במידע על אישי ציבור ואין שום אפשרות למנגנוני הבקרה לפקח ולשלוט עליהם.

דבריו של תנ"צ עוררו תגובות נזעמות מצד כמה חברי כנסת: ח"כ רויטל סויד הטיחה ביו"ר הוועדה יואב קיש על עצם החלטתו לזמן ולאפשר את ניר ולאפשר לו לדבר: "אתה מביים הצגה ומהלך אימים על המשטרה כדי לשרת את אדונך, ראש הממשלה נתניהו שחשוד בפלילים". ח"כ יעל כהן-פארן, גם היא מהמחנה הציוני טענה: "זה משפט שדה במעמד צד אחד".

ח"כ מיקי לוי מיש עתיד, שכיהן בעבר כניצב, אמר: "לא היה כל דופי בהתנהלות מול גל הירש". ח"כ משה מזרחי, שכיהן בעבר כראש אגף החקירות והמודיעין, טען: "אין שום פסול בדרך שבה פועלת המשטרה". לעומתם, טענה ח"כ יוליה מלינובסקי שאם מה שתנ"צ ניר אומר נכון, הרי שהמשטרה פועלת כמו ארגון פשע מאורגן. עם זאת, היא הטיחה בתנ"צ ניר: איפה הייתה בכל השנים האחרונות שזה קרה, למה התעוררת רק עכשיו? וח"כ מיקי זוהר טען שבלהב 433 נחצים הרבה קווים אדומים.

יו"ר ועדת הפנים קיש אמר: "לבוא בטענות על עצם קיומו של הדיון זו צביעות. הגיע הזמן לשמוע את גרסתו של גיא ניר". קיש פנה לסיעות האופוזיציה היענות לקריאות להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לטענות שמעלה תנ"צ ניר ובעיקר לדרך שבה התנהלו המשטרה והפרקליטות במועמדותו של גל הירש לתפקיד המפכ"ל.

"סיימתי דיון עם תנ"צ גיא ניר", כתב קיש. "לפי גרסתו יש לנו משטרה מצוינת עם קומץ מסוכן. הגירסא של הפרקליטות שונה. דנו בהדלפת פוליגרף של ניצבים, פתיחת חקירתו של גל הירש, מסמך יצחקי. הנושא של התנהלות המשטרה חייב להיבדק לעומק. שתי גרסאות שונות לחלוטין והאמת צריכה לצאת לאור לטובת הציבור בישראל".