היום הראשון של חייל בגבעתי - ושל המפקד שלו: עבור אביב אמיר, בן 19 מטירת יהודה, זה היה היום הראשון בצה"ל - אחרי שהתגייס לגבעתי. עבור שקד אוסישקין, בן 20 מכפר שמואל, זו הפעם הראשונה שהוא מפקד על חיילים, אחרי שעבר קורס מ"כים. בסרטון מיוחד הם מתעדים את הימים הראשונים שלהם - אחד כחייל ואחד כמפקד, ומספרים על ההתרגשות, החששות והציפיות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

טוראי אביב אמיר הגיע לצה"ל עם ניסיון - למרות שהוא "רק" טירון. "יש לי שלושה אחים גדולים אז תמיד היו שיחות בבית על צבא והשירות", הוא מספר. "נחמד להיכנס עכשיו למערכת הזאת ולחוות בעצמי את מה שתמיד שמעתי".

"התגייסתי לגבעתי כי אני מכיר הרבה חבר'ה מהחטיבה ושמעתי דברים טובים עליהם", מספר אביב. לפני שהחל את הטירונות, הוא אמר שהוא יודע שיהיה לו קשה - אבל שהוא מוכן לכך: "אני מאמין שיהיו הרבה קשיים ולחצים אבל אני בטוח שנצליח לגבור עליהם ואחרי כמה חודשים אצחק על כל האתגרים שעברתי בהכשרה".

סמל שקד אוסישקין התגייס לגבעתי באוגוסט 2017. "הגעתי לפלוגת עורב בגדס"ר, שם עברתי מסלול ויצאתי לקורס מ"כים שנה אחרי הגיוס ועכשיו אני מתחיל תפקיד ראשון כמ"כ".

"הטירונות בשבילי הייתה תקופה מאוד מאתגרת ולא פשוטה אבל כזו שגרמה לי ללמוד הרבה דברים, גם בלהכיר את הצבא - ובמיוחד להכיר את עצמי ולדעת איך אני מתמודד עם קשיים", הוא מספר.

שקד מספר שהוא מתרגש מאוד לקראת התפקיד החדש: "מאז שהתגייסתי רציתי להיות מפקד וזה סוף סוף קורה ובתקופה הראשונה והמשמעותית לחיילים. הימים הראשונים בתפקיד עוברים באופן די קשוח אבל מאוד מעניין ומספק לדאוג לחיילים החדשים שלי ולהכשיר אותם לשירות משמעותי".