הצטרפו לשידור החי (צילום: החדשות)
צילום: החדשות

כשטרם ברור מי ייכנס לנעליו, צמרת כוחות הביטחון נפרדו הערב (חמישי) ממפכ"ל המשטרה היוצא רוני אלשיך. באירוע נשאו דברים השר לבטחון פנים גלעד ארדן, היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט והרמטכ"ל גדי איזנקוט. באירוע נשאל אלשיך על ידי כתב "החדשות" משה נוסבאום אם העיכוב במינוי מחליפו הוא בעקבות דברים שאמר - והשיב בשלילה: "אני מתפלל שזה ייגמר מהר ככל שניתן, אעזור לי שייבחר בעשר אצבעותיי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

השר ארדן אמר לכתבים במהלך האירוע כי "צר לי מאוד שקצין מצטיין נאלץ לעבור מסע הכפשות ושקרים כפי שצ'יקו אדרי עובר בתקופה האחרונה. אדרי הוא האדם המתאים והראוי לעמוד ולהוביל את המשטרה. כנראה שאת התרבות הרעה הזאת עדיין לא עקרו מהחברה בישראל". השר ארדן והמועמד למפכ"לות משה (צ'יקו) אדרי היו מראשוני העוזבים את הטקס, בעת שהמפכ"ל היוצא אלשיך עדיין על הבמה.

אירוע הפרידה מאלשיך, ארכיון (צילום: החדשות)
מהנוכחים בטקס | צילום: החדשות

בתוך כך, הדיונים בוועדת גולדברג למינוי בכירים בנוגע למינויו של  אדרי כמחליפו של אלשיך נמשכים כבר שעות ארוכות, בעקבות חילוקי דעות קשים שעלו בדיונים. ניצב אדרי עבר אתמול בהצלחה את בדיקת הפוליגרף התעסוקתי, והבוקר קיבלו חברי הוועדה דוח של מבקר המדינה שהתייחס לתפקודו של אדרי בהיותו ראש אגף התנועה.

יש להדגיש כי אין סתירה בין העובדה כי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אישר את המינוי לבין הקשיים בוועדה: בעוד שמנדלבליט בודק אך ורק חשד לפלילים, בוועדה בודקים דברים אחרים, ובראשם נראות ואתיות - כלומר האם המועמד מתאים לתפקיד, לא רק אם יש מניעה משפטית שיכהן בו. משכך, גם במידה ולא תאשר את המינוי אין פירוש הדבר שמנדלבליט פעל שלא כראוי כשאישר אותו.

טרם ידוע מהם בדיוק החומרים שהועברו לוועדה ומה אמרו העדים שזומנו להופיע בפניה, ייתכן שדווקא בעקבותיהם יש חילוקי דעות בין שלושת חברי הוועדה, ראש הוועדה השופט (בדימוס) אליעזר גולדברג, פרופסור טליה איינהורן ומשה טרי - ועד שלא תושג הסכמה לא ניתן לאשר את המועמדות או לפסול אותה.