שחר איילון, המנכ"ל היוצא (צילום: חדשות)
שחר איילון. ארכיון | צילום: חדשות

על רקע התקלות, העיכובים והשיבושים האחרונים, בעיקר בקו הרכבת החדש מירושלים, מנכ"ל רכבת ישראל שחר איילון צפוי להודיע על התפטרותו. ההתפטרות מגיעה לאחר שיו"ר הרכבת דן הראל זימן את איילון לפגישה שבה הודיע לו על הכוונה לפטרו. "אתמול שוחח יו'ר דירקטוריון רכבת ישראל עם המנכ"ל בדבר סיום תפקידו", נמסר מטעם הרכבת. "דירקטוריון רכבת ישראל יתכנס הערב כדי לדון בנושא".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

 מוקדם יותר היום, איילון התראיין לתוכנית "מה בוער" בגלי צה"ל ותקף בחריפות את משרד האוצר. "אנחנו בכלכלת מחסור", אמר. "אנחנו מג'נגלים כל הזמן. אני לא יכול לספק יותר קרונות או יותר שירות משום שאת כל מה שיש בצי הוצאנו".

"שמעת אותי פעם בורח מעימות ובורח מקרב?", ענה כשנשאל למה הוא לא מתפטר. "אין מה לעשות, ככה אנחנו במדינה הזו. אנחנו נעשה את הקרב הזה יחד עם הנוסעים, יחד עם העובדים ואנחנו ננצח".

תחנת הרכבת החדשה בירושלים (צילום: Noam Revkin Fenton, Flash90, חדשות)
תחנת הרכבת החדשה בירושלים | צילום: Noam Revkin Fenton, Flash90, חדשות

איילון אמר כי לדעתו ההחלטה לפתוח את הקו מירושלים בעת הזו הייתה שגויה ולו הוא היה מחליט הוא היה מעכב את ההחלטה בכמה חודשים. "הקו לירושלים היה נפתח לאחר שהיו מתרגלים אותו כמו שעושים בחו"ל לפחות חצי שנה", אמר. "אני הבנתי שסימנו את העובדים כאיזשהו גורם. העובדים מאוד נאמנים. הם עושים מאמצים עובדים שישי שבת, בגשם העזרה לנכים היא פנומנלית".

גם היום: שיבושים ברכבות לירושלים

גם היום הודיעה רכבת ישראל על תקלה טכנית, שהובילה לביטול זמני של תנועת הרכבות בקו המהיר בין ירושלים לנתב"ג. לאחר כשעתיים תנועת הרכבות חודשה בתדירות נמוכה של רכבת אחת בשעה לכל כיוון. 

"בשל תקלה טכנית ברכבות בקו המהיר לירושלים שבהרצה, בוטלה תנועת הרכבות לעת עתה בקו", ציינו ברכבת, "נעדכן לכשתתחדש".

גם אתמול נרשמו שיבושים בקו החדש, ותנועת הרכבות צומצמה למשך מספר שעות. במהלך שעות הבוקר והצהריים, רכבת אחת לשעה בלבד נסעה בין ירושלים לנתב"ג.

לפני שבוע חלה תקלה נוספת ברכיבי התקשורת בתחנת ירושלים (נבון), וקו הרכבת הופסק למשך כשעה. צוותים של הרכבת טיפלו בתקלה והתנועה התחדשה לאחר מכן. לפני כחודש, בוטלו ארבע רכבות מתחנת נבון, זאת לאחר שצוותים טכנים טיפלו בבעיה במסילה. שיבוש זה התרחש לאחר שיום קודם לכן נתקעה רכבת למשך זמן מה באחת המנהרות. ברכבת שעשתה את דרכה מנתב"ג לתחנת ירושלים נבון, התגלתה תקלה בקטר מעט אחרי תחנת נתב"ג. כתוצאה מהתקלה, כ-150 נוסעים וכ-5 אנשי צוות נתקעו במהלך נסיעה בתוך אחת המנהרות וקטר חלופי נשלח לחלצם.