נוסעת קבועה. נועה-אליס אביטן (צילום: חדשות)
נוסעת קבועה. נועה-אליס אביטן | צילום: חדשות

אל הנסיעה האחרונה שלה במכונית של אסף, נועה-אליס אביטן התכוננה בהתרגשות. אחרי שנתיים עם "הנהג הפרטי שלה" שהפך לחבר, היא ידעה שהיא צריכה להיפרד ממנו אחרת. לא כמו מעוד נהג שלקח אותה בשירות הקארפול.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אביטן, בת 36 מכפר סבא, עובדת בגבעתיים. היא מגדירה את עצמה כמכורה ל"קארפול ווייז" – נסיעה משותפת עם נהגים שמשתדכים באפליקציית הניווט ווייז ומשתתפים בהוצאות הנסיעה. אבל החיבור עם אסף, תושב מכפר סבא בן 40, היה אחר ממה שהכירה.

שלוש פעמים בשבוע, הלוך חזור כפר סבא-גוש דן, בפקקים אינסופיים, הם אספו שעות של חוויות, שיחות נפש, עצות הדדיות, שירה, האזנה למוזיקה ואפילו להרצאות. "הכרתי קודם הרבה נהגים, אבל אסף ואני הפכנו ממש לחברים", היא מספרת. "היו לנו הרבה דברים משותפים – חקרנו יחד דברים בגוגל, סיפרנו על היום שעבר ונתנו טיפים אחד לשני".

מרכלים על נהגים

גם מהמושב של הנהג אפשר לשמוע את החיבור החזק עם הנוסעת הקבועה. "השמענו אחד לשני מוזיקה שאנחנו אוהבים, ריכלנו על נהגים מסביב", אסף מספר. "זה מאוד כיף וזה גם תורם בהורדת התנועה מהכבישים. אני מאוד מאמין ברעיון של קארפול". הוא, אגב, לא גבה מאביטן כסף עבור הנסיעות.

מערכת היחסים התחבורתית הזו, מעידים שניהם, נשארה בעיקר במכונית, אבל השפיעה גם על השעות שמחוצה לה. בוקר אחד אסף הפתיע את אביטן וכשפגש אותה נתן לה במתנה טיימר חשמלי לדוד חשמל. "סיפרתי לו איך כל בוקר אני קמה מוקדם רק בשביל להדליק את הדוד וחוזרת לישון ושאין לי זמן ללכת לקנות טיימר", מספרת אביטן. אסף פתר בקלות את הבעיה.

לפני כמה חודשים הגיע אסף עם בשורה – הוא עובר תפקיד בעבודה ומסלול הנסיעה משתנה לאזור אחר. הנסיעות המשותפות מסתיימות. "זה היה כאילו חבר טוב עוזב את הארץ", משחזרת אביטן. "התבאסתי ממש והחלטתי שאין אפשרות שאסיים את זה בלי זיכרון ממש טוב ושכמובן יהיה קשור לקארפול".

נסיעת הפרידה

אביטן יצרה קשר עם הנהלת ווייז וסיפרה על הקשר המיוחד עם הנהג-חבר והפרידה הקשה שבאופק. היא ביקשה מהם מזכרות שתוכל להעניק לו ושיהיו קשורות לקשר ביניהם. בחברה ארזו לה מוצרים ממותגים של "ווייז קארפול" – תיק, חולצה, מטען סלולרי לרכב ועוד.

בנסיעה שנקבעה להיות הנסיעה האחרונה, אסף קיבל את ההפתעה. "זה ממש ריגש אותי בעיקר כי זו לא הייתה מתנה שהיא קנתה, אלא משהו שהיא דאגה בעצמה לארגן", הסביר. לצד המתנות היא כתבה לו מכתב פרידה אישי.

מתנת הפרידה (צילום: חדשות)
מתנת הפרידה | צילום: חדשות
מכתב הפרידה (צילום: חדשות)
מכתב הפרידה | צילום: חדשות

היום, שבועות ספורים אחרי הפרידה, אסף מעלה למכוניתו חברים חדשים שמוצאים אותו באפליקציה, ואביטן משתמשת בשירותיהם של חברים חדשים. "אסף הוא כבר חבר", היא אומרת. "מדי פעם אנחנו מתעדכנים במה נשמע ואני יודעת שאם אני אצטרך אותו - הוא יהיה שם".