בלעדי: לפני כשבועיים נשלח לכתבי תחבורה העדכון השגרתי הבא מרכבת ישראל: "אדם אשר מעד לשטח המסילה בתחנת לוד נפגע מרכבת חולפת. בשל האירוע נסגרה מסילה אחת וחלים שינויים בתנועת הרכבות". עשרות הודעות עדכון כאלה נשלחות על-ידי רכבת ישראל מדי חודש, אבל מתברר שהפעם מדובר בסיפור שונה לגמרי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

באותו ערב יום חמישי יצא ג'ורג', עיוור בשתי עיניו, לפגוש בנהריה חברים ממועדון לקויי הראייה. "באותו יום היינו בטיול. עשינו כיף וחזרנו חזרה", הוא סיפר והוסיף כי תכנן לשוב לביתו ברכבת. מה שהוא לא ידע זה שמחדל של צוות הרכבת כמעט יגבה ממנו את חייו ויגרום לו לאבד את כף רגלו.

ג'ורג' נוסע באופן קבוע ברכבת ומכיר את כל מנהלי התחנות. כעיוור שנעזר במקל נחייה הוא צריך להודיע מראש על הגעתו ואז מוצמד אליו דייל מסייע מטעם הרכבת. כמו בכל פעם, זה גם מה שקרה בנסיעה הזו.

גורג שנפל אל פסי הרכבת (צילום: החדשות)
"זה גם פגע לי בנשמה". ג'ורג' באשפוז | צילום: החדשות

"עליתי לרכבת עם הדייל, הכל בסדר", שחזר ג'ורג'. "הוא עשה לי תיאום ל(תחנת ה)הגנה בתל אביב. עכשיו אני אומר לדייל 'אל תשכח אותי למה אני בן אדם עיוור'". לדבריו, הדייל השיב לו "ג'ורג' אל תפחד, על האחריות שלי", ואז העלה אותו על הרכבת שכעבור כמה רגעים החלה בנסיעה.

ג'ורג' המשיך בנסיעה לכיוון לוד כשהוא בקרון הנכים. כעבור כמה דקות הרכבת הגיעה לתחנה בלוד, אך הדייל לא הגיע לפגוש אותו ברציף. "אין דייל, אז אני מחליט לרדת כי הרכבת רוצה לנסוע", סיפר ג'ורג'. אלא שאז, למרבה הצער, ג'ורג' החליק במדרגות.

"הרכבת התחילה לנסוע ואני צועק"

"החלקתי מדרגה ראשונה, מדרגה שנייה. בשלישית נפלתי למטה בין הרכבת לבין הרציף", תיאר ג'ורג' את נפילתו למסילה. "שם התחלתי להילחם על החיים שלי". בשלב זה עדיין לא היה אף איש צוות בתחנה. יתרה מכך, אף איש בטיחות לא הבחין בכך שג'ורג' שוכב צמוד לפסים ושהרכבת עומדת להמשיך בנסיעה. ג'ורג', מבחינתו, נותר חסר אונים.

"צעקתי חבל על הזמן ואף אחד לא עונה. אף אחד לא בא", הוא סיפר ותיאר את הרגעים הדרמטיים על מסילת הרכבת. "התחלתי להיצמד לקיר. לברוח מהמוות. כמעט הצלחתי לברוח אבל הרגל שלי לא הצליחה. הרכבת התחילה לנוסע ואני צועק וצועק ואין אף אחד". כף רגלו השמאלית של ג'ורג' נתקעה במסילה והרכבת מחצה אותה. הוא נותר שם על הפסים צמוד לדופן, מחכה לנס.

"זה היה פחד מוות", שחזר ג'ורג'. "'אני לא רוצה למות', ככה אמרתי. נלחמתי. התחלית לצעוק. הפחד שלי היה שעוד רכבת תבוא ותגמור עליי".

בשלב זה אחת הנוסעות ברציף שומעת את צעקותיו של ג'ורג' וקוראת לאנשי הרכבת. רק אז ג'ורג' חולץ מהמסילה, כשכף רגלו מרוסקת לחלוטין. בימים שלאחר מכן הרופאים עשו מאמצים להציל את מה שנשאר ממנה. "בינתיים הרגל שלי, מה אני אגיד. אני מקווה שאני אחזור ללכת. אני מקווה", אמר ג'ורג'.

רכבת ישראל: "לוקחים אחריות על האירוע"

"באותו יום שבו ג'ורג' נפל למסילה הרכבת לא טרחה לפרסם את המקרה לציבור או להתנצל", אמר עורך הדין מוטי ארד, מומחה בתביעות נזיקין, שמייצג את ג'ורג'. "אותה הודעה לקונית לתקשורת לא מתחילה לתאר את הדרמה שקרתה על המסילה ואת הטראומה שתלווה את ג'ורג' כל חייו".

לטענת ג'ורג', הנזק לרגלו הוא רק חלק מהפגיעה אותה חווה באירוע הקשה. "זה גם פגע לי בנשמה. בהכל פגע לי", הוא אמר וקרא לרכבת ישראל לפעול שמקרים כאלה לא יישנו בעתיד. "שהדייל יבוא מהר. כל עוד אני חי אלחם על זה שאף עיוור לא ייפגע".

מרכבת ישראל נמסר: "רכבת ישראל לוקחת אחריות לאירוע, מתייחסת אליו בתשומת לב רבה, ורואה חשיבות גדולה מאד בבדיקתו לעומק. עם השלמת עבודתה של ועדת הבדיקה, נסיק את המסקנות הנדרשות וניישם את הלקחים הדרושים. כולנו תקווה להחלמתו המהירה של הנוסע".