טרגדיה בביתר עלית: אפרת גינזבורג בת ה-4 ואחיה הקטן צבי בן השנתיים נספו בשרפה שפרצה אמש (שלישי) בדירתם בבניין ברחוב כנסת מרדכי בעיר. סמוך לשעה תשע פרצה האש בדירה בה שהו חמישה ילדים. הורי הילדים היו באותה העת מחוץ לעיר ומיד הובהלו בחזרה לביתם , שם קיבלו את הבשורה המרה על מות ילדיהם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לבית החולים שערי צדק שבירושלים פונו חמישה פצועים, בהם שני ילדים בני 6. במהלך הלילה ארבעה שוחררו מבית החולים ואחד נותר להשגחה.

ראשונים הגיעו לזירה אזרחים ומתנדבי איחוד הצלה אשר החלו בחילוץ הלכודים: "הרחנו עשן סמיך, פתחנו את הדלת וראינו שהעשן מגיע מהדירה הסמוכה. אשתי הוציאה את אחת הילדות והעלתה אותה למעלה. שכן נוסף הצליח להיכנס למרות העשן הכבד ולחלץ שני ילדים נוספים", סיפר איציק, אשר המתגורר בדירה הסמוכה.

שרפה בבית בביתר עילית‎
צוותי הכיבוי פועלים במקום | צילום: דוברות כבאות מחוז יו"ש‎, חדשות

לטענת עדי ראייה נוספים כוחות ההצלה התעכבו בהגעה לזירה והגיעו רק לאחר כרבע שעה מרגע הדיווח על השריפה. "כוחות הכיבוי הגיעו יחסית באיחור כשהם לא מספיק מאורגנים לאירוע. אם לא האזרחים והמתנדבים הראשונים שהגיעו לזירה היו פה הרוגים נוספים", סיפר חיים רוטר כונן הצלה.

המתנדבים החלו לפנות דרך מרפסות הדירות הסמוכות לכודים אשר לא הצליחו לצאת מהבניין דרך חדר המדרגות אפוף העשן. "הצלחנו לחלץ כעשרה ילדים", מספר יוסי יונה אחד המתנדבים. "ניסיתי בכל כוחי להיכנס לבית משפחת גינזבורג שבו פרצה השריפה אבל כבר לא היה אפשר להיכנס. לא שמענו צעקות מהבית. היה שקט מוחלט משם".

זירת השרפה, אתמול
אנשים נמלטו מהאש | צילום: TPS, חדשות

לבסוף, שירותי הכיבוי וההצלה שהגיעו לזירת האירוע הצליחו לפרוץ לדירה לאחר שהאש כבר אחזה בה. לאחר מספר פעולות כיבוי, הצליחו הכבאים להיכנס פנימה ושם מצאו את שני הילדים במצב אנוש. זמן קצר לאחר מכן, כוחות של מד"א שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מותם.

בשירותי הכבאות וההצלה הארציים דחו את הטענות שנשמעו מפי התושבים שלפיהם עבר זמן רב בין הקריאה הראשונית להגעת הכוחות למקום. לדבריהם, מהקריאה שהגיעה ב-21:08 עברו דקות ספורות עד להגעת הצוותים הראושנים. גורם השריפה עדיין לא ברור.

שריפה בבית בביתר עילית‎
הדירה שנשרפה | צילום: דוברות כב"ה, חדשות

מעיריית ביתר עילית נמסר כי "צוותי אגף רווחה, עובדים סוציאליים ופסיכולוגים של העירייה הוזעקו לטפל במשפחה. ראש העיר וצוותו נמצאים במקום מתחילת האירוע ומרכזים את הטיפול העירוני באסון. אנו מבקשים לנהוג באחריות ולא להפיץ שמות ופרטים בטרם קיבלה כל המשפחה את ההודעה על המקרה הטראגי והמזעזע באופן מסודר".