בת 80 נהרגה בשרפה בעיר העתיקה בי-ם (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון, חדשות)
בת 80 נהרגה בשרפה בעיר העתיקה בי-ם | צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון, חדשות

אישה כבת 80 מתה בשרפה שפרצה היום לפנות בוקר (ראשון) בעיר העתיקה בירושלים בסמוך לכנסייה הרוסית. היא אותרה ללא סימני חיים במהלך סריקות שבוצעו במקום לאחר שכובתה השרפה ופרמדיקים של מד"א נאלצו לקבוע את מותה. לא אותרו נפגעים נוספים והמשטרה פתחה בחקירה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו   

חמישה צוותי כיבוי והצלה מתחנות ירושלים הוזעקו אל השרפה וחדרו למבנה בעוד שאש בוערת פרצה מכל פתחי הבית. במקביל לפעולות הכיבוי, לוחמי האש החלו בסריקות אחר לכודים ואיתרו נזירה כבת 80 שנפגעה משאיפת עשן ונמצאה ללא סימני הכרה. הכוחות חילצו אותה באופן מיידי לידי צוותי מד"א שהוזעקו לזירה, אך למרבה הצער הם נאלצו לקבוע את מותה.

"הגענו למקום תוך זמן קצר מאוד", סיפר רס"ר מוחי עליאן מפקד חילוץ וכיבוי שחדר ראשון למבנה. "הבחנו במבנה כשהוא בוער בעוצמה אדירה ולשונות אש בגובה של מספר מטרים אפפו אותו. התחלנו בפעולות כיבוי תוך כדי ביצוע סריקות, ובתוך זמן קצר איתרנו נזירה כבת 80 ללא דופק וללא הכרה".

עליאן שחזר את רגעי הדרמה בזירה והוסיף: "תוך כדי שגג הרעפים קורס סביבנו, והאש האדירה בוערת בעוצמה לידנו, חילצנו את האישה המבוגרת, אך לצערנו תוך זמן קצר נמסר לנו מאנשי הרפואה כי היא לא הצליחה לשרוד".

"כשהגענו למקום, ראינו עשן סמיך במבנה חד קומתי", סיפר פרמדיק מד"א עקיבא ארליך. "הכבאים חילצו אלינו אישה כבת 80 מחוסרת הכרה, עם כ- 30% כוויות בדרגה ג'. היא הייתה ללא נשימה וללא דופק, ביצענו בדיקות רפואיות, היא הייתה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותה".