לרגל יום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים, ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה ביקרו היום (ראשון) במעון לנשים מוכות בירושלים. אחרי הביקור שוחחנו עם הגברת נתניהו שהתייחסה לביקור וקראה לכנסת ולממשלה לפעול יותר נגד התופעה הקשה. "לא עושים מספיק, אנחנו כחברה חייבים להוקיע את זה", אמרה נתניהו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בשיחה עם עודד בן עמי נתניהו התייחסה לעובדה שבעלה, ראש הממשלה, הצביע בשבוע שעבר נגד הניסיון להקים ועדת חקירה ממלכתית בנושא, הצעה שיזמה האופוזיציה. "שמעתי את הדבר הזה לראשונה היום והשתוממתי. אני חושבת שהוא לא היה כל כך מודע", אמרה נתניהו. "אני לא עוקבת כל כך אחרי הדברים האלה. זה אות קין כחברה. אסור לנו כחברה להגיע למצב שיוציאו אישה או ילד בשקית ניילון מהבית".

האזינו לשיחה עם רעיית ראש הממשלה
בנימין ושרה נתניהו במעון לנשים מוכות | צילום: קובי גדעון / לע"מ, חדשות

נתניהו הוסיפה: "יש את המחוקק ויש את הממשלה. הקואליציה והאופוזיציה צריכות להתאחד כי זה דבר משותף לכולנו והוא כתם על החברה באשר היא חברה. דברים כאלה קיימים בכל העולם. כל מדינה צריכה להתמודד עם התופעה הזאת כמדינה. לא כקואליציה או כאופוזיציה. זה דבר של כולם. אני פונה לכל חברי וחברות הכנסת, אל תשכחו את מה שקורה. זה הטרור השקט שפוקד בתים בכל המגזרים והמגדרים".

רעיית ראש הממשלה קראה לחברי הכנסת "להתגבר על עצמם" בנושא הזה ולא להתייחס לסוגיות של משמעת בהצבעה. "זה הפנים שלנו כחברה. הלוואי שהדברים ישתנו", היא אמרה. "שמעתי בחטף ממישהו בלשכת ראש הממשלה שבעלי לקח על עצמו את האחריות על הוועדה. יש לו את התמיכה שלי ואני מתכוונת ללכת עם זה עד הסוף. אני רוצה שהנשים לא יפחדו יותר".