היה רגע אחד שם בגאורגיה, כשמרי ועמי ישבו מתחת לספסל על גדות הנהר שחוצה את טיביליסי, ודווקא במקום הפסטורלי והזר הזה יצאה אמת קשה. זה היה בדיוק אחרי הפגישה עם האם הפונדקאית שנושאת ברחמה את הילד שלהם. מרי אמרה לעמי שהיא מרגישה כמו בסדרה "סיפורה של שפחה". שהם, בשביל למלא את התשוקה שלהם לילד, משלמים לאישה אחרת, ענייה, שנושאת אותו 9 חודשים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

הדילמה הזאת, עד כמה רחוק אפשר ללכת בשביל להביא לעולם ילד, היא דילמה נצחית. בשביל לעבור תהליך כזה מורכב יקר ומסובך של פונדקאות צריך להחליט שהילד שיגיע באמת שווה הכל.

במקרה של מרי, זה התינוק שיוכל להחזיר אותה לחיים. אחרי שאיבדה את בנה ערן ז"ל לפני עשור, במבצע בעזה, הם מבחינתה הופסקו. היא חיה לצד החיים, כפי שהיא אומרת. ועם תינוק אין פריוויליגיה לא לקום בבוקר. הוא צריך אותך. וזה מה שהיא צריכה, גם בגיל 56.

עבור בן זוגה עמי, הילד הזה ימלא חלל ענק שנפער אצלו לפני 9 שנים כשהקשר עם בנותיו נותק לאחר גירושים מכוערים. גם הוא רוצה סיבה לקום בבוקר. מישהו שימלא אותו בשמחה ואהבה. שיוציא אותו מהחושך.

ליווינו אותם במשך יותר משנה. זוג מקסים וכן, שלא מפחד להגיד את הדברים כפי שהם. הם הכניסו אותנו לחייהם, ונתנו לנו הזדמנות לתעד את סיפורם - סיפור מופלא על אהבה גדולה וכאב עמוק, על מוות וחיים ועל אור גדול.

הכתבה המלאה הערב ב"אולפן שישי" ב-20:00.