בכירי המערכת הפוליטית בישראל נפרדים מיעקב וינרוט: הבוקר (שלישי) בגיל 71, פרקליט הצמרת, עו"ד יעקב וינרוט הלך לעולמו. וינרוט היה אחד מעורכי הדין המוכרים והידועים בישראל ולאחר ההודעה על פטירתו פוליטיקאים רבים ספדו לו. שרת המשפטים איילת שקד כתבה בחשבון הטוויטר שלה: "ליבו הרחב ושכלו החריף זהרו בעולם המשפט הישראלי. יהי זכרו ברוך".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

עוד כתבה בציוץ: "יעקב וינרוט הכיל עולם ומלואו. הוא היה אדם מורכב ומלא ניגודים. תלמיד ישיבה מבריק שהוסמך לרבנות על ידי גדולי הרבנים מחד, ואיש הפרקליטות הצבאית מאידך". והוסיפה: "סניגור מהשורה הראשונה, שזכויות חשודים היו קדושות בעיניו".

ראש הממשלה נתניהו מסר הבוקר זמן קצר לאחר ההודעה על פטירתו: "רעייתי שרה ואני המומים מצער על פטירתו של יקירנו עו"ד יעקב וינרוט ז"ל. יעקב היה מופלא באישיותו, בחוכמתו, בחריפות שכלו, בתחושת הצדק שלו ובנאמנותו לעמו. זהו אובדן גדול למשפחתו, למכריו ומוקיריו, וזהו אובדן גדול לעולם המשפט הישראלי. אנו מחבקים את ג'יזל ואת כל בני משפחת וינרוט היקרים לנו כמשפחתנו. יהי זכרו ברוך".

וינרוט ז"ל לצד שותפו עו"ד עמית חדד (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
וינרוט ז"ל לצד שותפו עו"ד עמית חדד | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

שר הביטחון ליברמן כתב: "עו"ד יעקב וינרוט היה יחיד סגולה ומיוחד במינו. חכם, משכיל ובעל יכולת הבנה מופלאה בבני אדם". כיהודי דתי, וינרוט תמיד ניסה לגשר בין שני העולמות. הוא ייחסר לעם ישראל ולי באופן אישי. יהי זכרו ברוך".

גם חברת הכנסת מהמחנה הציוני, שלי יחימוביץ' ספדה לו: "יעקב וינרוט שהלך לעולמו ייזכר כנראה כפרקליטם של בעלי ההון ושל משפחת נתניהו, אבל זה יותר מורכב: על אף הסתירה, הוא החזיק בדעות סוציאליסטיות מנומקות וידעניות, גבה שכר טרחה מזערי מעניים, ותרם סכומים ניכרים ביותר לצדקה בלי יחסי ציבור נלווים. משתתפת בצערה של משפחתו. יהי זכרו ברוך".

חבר הכנסת עמיר פרץ כתב כי הוא הכיר מקרוב את וינרוט וכינה אותו "אחת האושיות החשובות בעולם המשפט הישראלי". פרץ הוסיף: "איש מיוחד שידע לייצר שיח אמין בלי קשר לעמדות פוליטיות. ערכים של הגינות ואמינות היו נר לרגליו. יהי זכרו ברוך".

שר הפנים והפריפריה, אריה מכלוף דרעי כתב: "ברוך דיין האמת, כואב ומתאבל על פטירת חברי היקר יעקב וינרוט. דרעי ציין כי וינרוט היה תלמיד חכם, משפטן בחסד עליון, איש חסד ואמת, אישיות מופלאה וחבר מסור. לסיום כתב: "מותו הוא אבדה גדולה למשפחתו, לחבריו ולרבים בעם ישראל".

חבר הכנסת מהבית היהודי, בצלאל סמוטריץ', שיחזר את היכרותו הראשונה עם וינרוט: "את עו"ד וינרוט פגשתי לראשונה כשהוא הסכים לקחת על עצמו (בחצי מחיר) את הייצוג של הישוב חרשה בעתירה שהגישה שלום עכשיו בדרישה להריסתו (עתירה שהביאה ב"ה להחלטה להסדירו). איש נעים הליכות, חריף, מוכשר, אכפתי ואידיאליסט. נכנס לתיק עם כל הלב והנשמה ועשה עבודה יוצאת מן הכלל. יהי זכרו ברוך".

ח"כ רוויטל סוויד, שבתור עורכת דין עבדה לצדו, כתבה: "יעקב וינרוט ז"ל היה אחד מעמודי התווך של עולם המשפט. משפטן דגול, שריתק בטיעוניו את כל שומעיו וסנגור בכל רמ"ח אבריו. לא פעם שיתפנו פעולה ותמיד הייתה זו חוויה מרתקת ברמה האישית והמקצועית. יהי זכרו ברוך".

סגן שר הביטחון אלי בן דהן הדגיש כי "עורך הדין יעקב וינרוט ז"ל ידע למצוא את האיזון הנכון שבין עולם התורה ועולם המעשה. תלמיד חכם, עורך דין מופלא. לכתו היא אבדה גדולה לעם ישראל. אני שולח את תנחומיי למשפחתו - מן השמיים תנוחמו".

ממשרד עו"ד ד"ר י. וינרוט ושות' נמסר: "אנו מבכים את לכתו של מייסד המשרד, הרב ד"ר עו"ד יעקב וינרוט. יעקב היה איש אשכולות, ידען בכל תחומי החיים. איש של תורה, פילוסופיה ומשפט ובעבורנו גם מורה דרך וחבר. יעקב היה איש של חסד וענווה שידע לשלב בין עולם המעשה לעולם הרוח בדרך מופלאה שאין שני לה. יעקב הותיר את רישומו הייחודי ופורץ הדרך בכל אשר פסע, במשפט ובחיים הציבוריים ולא פחות חשוב בחיי היומיום, במגע שלו עם כל סובביו. אנו בטוחים שמורשתו תהיה חקוקה בכל אדם ואדם אשר פגש אותו במהלך דרכו".