השר אזולאי ז
השר אזולאי ז"ל | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות

אבל במערכת הפוליטית בעקבות מותו של דוד אזולאי, השר לשירותי דת מטעם מפלגת ש"ס, שהלך הערב (שלישי) לעולמו לאחר מאבק ממושך במחלה קשה. ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר כי הוא מביע צער עמוק על פטירתו של השר אזולאי. יו"ר ש"ס אריה דרעי: "ברוך דיין האמת. אני בוכה על חברי היקר". הלוויתו תתקיים בשעה 23:00 בבית ההלוויות סנהדריה בירושלים. מזכירות הממשלה הודיעה כי הממשלה תתכנס מחר בצהריים לישיבת אבל מיוחדת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"ממשלת ישראל אבלה היום על פטירת חברנו היקר, השר דוד אזולאי ז"ל, שהלך לעולמו", מסר ראש הממשלה נתניהו. "במשך תקופה ארוכה התפללנו לרפואתו של דוד, שנאבק במחלה קשה. לצערנו, מאבקו לחיים הסתיים לפני שעות אחדות. דוד כיהן במשך למעלה משני עשורים כחבר כנסת, ויזם חוקים רבים שתכליתם להיטיב עם אזרחי המדינה. הוא היה שר מצוין וחרוץ שהאיר פנים לכל אדם, אוהב שלום ורודף שלום. הוא יחסר לי ולכל חברי הממשלה. אנו שולחים תנחומים עמוקים לבני משפחתו הנפלאה, ובתוכם הבן ינון שממשיך את דרכו כחבר כנסת. דוד יחסר לכולנו מאוד. יהי זכרו ברוך".

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין: "נעצבתי כל כך על מותו של ידידי, שר הדתות דוד אזולאי. דוד היה אחד הפולטיקאים המרגשים והמחוברים ביותר לכל שבטי ישראל. איש עכו שעסק בצרכי ציבור באמונה כל ימיו לצד מסירות אין קץ למשפחתו הנפלאה. בתקופה האחרונה התמודד בגבורה עם מחלתו אך הקפיד להמשיך ולשרת את הציבור ככל יכולתו. נישא את זכרו בליבנו".

אזולאי בכנסת ב-1997
אזולאי בכנסת ב-1997 | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ, חדשות

יו"ר הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין מסר: "תנחומים מעומק הלב בשמי ובשם כנסת ישראל למשפחתו של השר דוד אזולאי, שנפטר היום לאחר מאבק ממושך במחלה קשה. דוד ואני נבחרנו שנינו לכהונה ראשונה בכנסת לפני 22 שנים ומאז עבדנו יחד למען מטרות משותפות. הוא היה ח"כ מצוין ושר חרוץ, אבל יותר מזה בן אדם ערכי וטוב. הוא יחסר לי מאוד".

שר האוצר משה כחלון: "נפרדים בצער מחברנו לממשלה, השר דוד אזולאי ז"ל. איש חסד אהוב ויקר, איש משפחה למופת ומנהיג שליבו תמיד היה במקום הנכון. תנחומים למשפחתו. יהי זכרו ברוך".

דוד אזולאי, בנו ינון ואריה דרעי
דוד אזולאי, בנו ינון ואריה דרעי | צילום: יעקב כהן, חדשות

יו"ר האופוזיציה ציפי לבני מסרה כי "הרב דוד אזולאי ז"ל היה שליח ציבור אמיתי ואדם מקסים. תנחומיי למשפחתו. יהי זכרו ברוך". שר החקלאות אורי אריאל: "רק לפני מספר שעות ביקרתי את חברי שר הדתות אזולאי בביתו בחיפה וכעת הגיעה הבשורה המרה. השר אזולאי ז"ל, היה חבר קרוב, איש עשייה, איש שפעל ללא הרף לטובת עם ישראל. אני שולח את תנחומיי הרבים למשפחה. יהי זכרו ברוך".

חברי כנסת נוספים מהאופוזיציה שיגרו הודעות תנחומים. סתיו שפיר מסרה: "שר הדתות דוד אזולאי שהלך לעולמו הערב היה אדם טוב לב, ישר וצנוע, שליח ציבור במלוא מובן המילה. חיבבתי והערכתי אותו מאוד. יהי זכרו ברוך". מרב מיכאלי הוסיפה: "דוד אזולאי היה איש עדין ומקסים ומאמין בכל ליבו בטובת הציבור. הוא אבידה לכנסת ולממשלה. אישית, הוא יחסר לי. יהי זכרו ברוך".