האב שהציל את אשתו ושני ילדיו בשריפת המלונית ברחוב הנביאים בירושלים, לפני חודשיים וחצי, מת מפצעיו הבוקר (ראשון) בבית החולים שיבא-תל השומר. האב, רונן עוז, נפצע אנושות בעת שחילץ את אשתו וילדיו מהלהבות שפרצו בחדרם ומאז נלחם על חייו. אשתו וילדיו נפצעו באורח קשה ובינוני ושוחררו לביתם לאחר מספר ימים. תושב מזרח ירושלים נעצר, זמן קצר לאחר האירוע, בחשד שהצית את המלונית על רקע כספי ורומנטי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

בשרפה נפגעו ארבעה בני משפחה - אילנית, בעלה רונן ושני ילדיהם ינאי ומיה. האם, רונית, שחזרה את רגעי האימה בריאיון שקיימה למהדורה המרכזית. "לא היה לנו לאן לצאת, אז רונן מיד התחיל לחפש כל מיני דרכים לכבות את האש", סיפרה. "הרטבתי את הסדינים ולקחתי אותם לחצי השני של החדר, לפינה הקצת יותר רחוקה מהדלת".

אילנית סיפרה על תחושות האימה כשראתה שילדיה הקטנים מתחילים להיחנק מהעשן. "הייתי עסוקה בלחשוב רק איך לנסות להגן על הילדים, שהתחילו כבר להיחנק מהעשן", תיארה. "אי אפשר היה לנשום, והם כבר התחילו להקיא. קראתי שמע ישראל, שאלוהים ישמע אותנו ויציל אותנו".

רונן ז"ל ומשפחתו (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
רונן עוז ז"ל והמשפחה | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

בזמן שאילנית נלחמה לעזור לילדיה פשוט להמשיך לנשום, רונן בעלה - באומץ לב - ניסה לפלס דרך כדי למלט את אשתו וילדיו. "רונן כל הזמן יצא ונכנס, הוא היה גיבור אמיתי", סיפרה. "אין דברים כאלה. באמת. אחרי זה, הבנתי כמה תושייה הייתה לו, איך הוא שם את עצמו במקום האחרון".

במשטרה טוענים: הרקע להצתת המלונית בירושלים - כספי ורומנטי

ראשיתה של חקירת המשטרה עם קבלת הדיווח ב-27 ביולי סמוך לשעה 02:00, שבו הוזעקו שוטרים למלונית במרכז ירושלים, בעקבות שרפה שהחלה להתפשט במקום. השרפה גרמה לפציעתם של יותר מ-10 בני אדם בדרגות פציעה שונות ולפציעתו של שוטר. כל הפצועים פונו לקבלת טיפול בבתי החולים.

בתוך זמן קצר איתרו השוטרים את החשוד העיקרי בהצתה, תושב מזרח ירושלים כבן 30, ועצרו אותו. בחקירה שחזר החשוד את השתלשלות האירועים באותו לילה ואת האופן בו על פי החשד ביצע את ההצתה וגרם לשריפה במלונית. עוד עלה כי הוא ככל הנראה ביצע את העבירה על רקע כספי ורומנטי.

החשוד העיקרי - תושב מזרח ירושלים (צילום: דוברות כבאות והצלה, חדשות)
החשוד העיקרי - תושב מזרח ירושלים | צילום: דוברות כבאות והצלה, חדשות

בנוסף נעצרו שני חשודים נוספים במעורבות בהצתה. על פי החשד השניים ידעו על כוונות החשוד וסיפקו לו אמצעים שונים לביצוע ההצתה. נגד שניהם צפוי להיות מוגש כתב אישום.