הרצפה קרסה - הבית התמלא חולדות: חייו של סמיון בללוב, עיוור בן 90 מלוד, הפכו בחודשים האחרונים לסיוט מתמשך. לאחר שנים שביתו היה מפלטו היחיד, כעת גם המקום שהיה עבורו בטוח הפך לקשה ומאיים לאחר שרצפת הדירה קרסה וביתו התמלא בחולדות. ‎כעת הוא מבקש עזרה מהרשויות וגם מהציבור.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

בשיחה עם החדשות Online סיפר סמיון, שמתקיים רק מקצבת פנסיה שהוא מקבל מהמדינה, על המצב הקשה בדירה שלו. צינורות המים והביוב בבניין התפוצצו, וככל הנראה הרטיבות הממושכת גרמה לברזל שהחזיק את יציקת הרצפה לקרוס. "אם לא הייתי שובר את היד לפני כמה חודשים הייתי מנסה לתקן בעצמי את מה שקרה לרצפה", סיפר.

רצפה שאפילו לא ניתן ללכת עליה (צילום: חדשות)
רצפה שאפילו לא ניתן ללכת עליה | צילום: חדשות
"אם הייתי בריא הייתי מנסה לתקן בעצמי" (צילום: חדשות)
"אם הייתי בריא הייתי מנסה לתקן בעצמי" | צילום: חדשות

סמיון הסביר שגורמים בחברת "עמידר", שהדירות בקומות שמעליו נמצאות בבעלותה, הגיעו בעבר לדירה וניסו לתקן את הרצפה, אך מאז המצב הידרדר עוד יותר ומאז הדירה בכלל לא ראויה למגורים. מפאת המצב שמסכן את בריאותו, הוא עבר לגור עם גרושתו, שחולה באלצהיימר, אך הפתרון הזה היה זמני בלבד, והוא נאלץ לחזור לביתו משום שנזקק לפתרון קבע. 

היום, לאחר חודשים של סבל, הוא מבקש עזרה מכול מי שיכול לעזור לו, ובייחוד מאנשי מקצוע שישיבו את הדירה למצב ראוי למגורים: "אני עצוב שככה מתייחסים לאנשים מבוגרים. שוכחים אותם ולאף אחד לא אכפת. אני לא עושה את זה רק בשבילי, אלא גם כדי שאחרים לא יגיעו לתנאים האלה".

כך נראית דירה שלא ראויה למגורים (צילום: חדשות)
כך נראית דירה שלא ראויה למגורים | צילום: חדשות

תגובת חברת עמידר: "הנושא נבדק, מהנדס החברה ערך בבניין סיור מקצועי שכלל גם חוות דעת הנדסית מטעם קונסטרוקטור -המעידה כי אין קשר בין הטיפול שנעשה בדירה שבניהולנו למצב דירתו של הפונה סמיון. הנזילה שהייתה בדירה טופלה באופן מיידי ובהמשך יבוצעו עבודות לטיפול בתקרת דירתו של הפונה. יודגש כי מדובר במבנה שאינו בניהול עמידר, שכן רובו בבעלות פרטית, כאשר הבעיה המתוארת נובעת מתשתיות הבניין, הזקוקות לחידוש לצד בעיות תברואתיות. לצורך קידום מענה מצד הרשויות במקרה, עדכנו את העירייה במצב ובצורך במעורבות מחלקת הרווחה העירונית. כמובן שעם ביצוע הטיפול בתשתיות, נישא בעלות העבודות, באופן יחסי למספר הדירות שבניהולנו".

כל מי שמעוניין לעזור לסמיון יכול לפנות למעין במספר: 050-696-9160

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il