שוק השכירות בישראל סובל מלא מעט בעיות שלרוב מתמקדות במחירי הדירות ובאיכות הדירה שאליה נכנסים, אך בישראל ישנן קבוצות באוכלוסייה שסובלים מבעיה נוספת - היעדר היצע של דירות להשכרה בשל מוצאם וגזעם. התופעה הזאת הובילה את ג'אנן רזאק, ערבייה-נוצרייה מרמל,ה לכתוב פוסט זועם בעמוד הפייסבוק שלה ובו סיפרה על התסכול של משפחתה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בשיחה עם רינה מצליח ב"שש עם" סיפרה אתמול (חמישי) רזאק על חצי השנה האחרונה שבה הוריה מנסים למצוא דירה להשכרה, ללא הצלחה: "אנחנו משפחה נורמטיבית של חמש נפשות, קשה לי לראות את אבא שלי בן ה-57 מחפש בית כבר חצי שנה זה כואב. הוא מתוסכל מאוד, ואנחנו, המשפחה שלו, הילדים שלו, רואים את זה".

לדבריה, המשכירים פסלו את משפחתה בגלל שהם ערבים נוצרים: "כולנו בני אדם, אני לא מבינה למה פוסלים על זה. סגרו לי את הדלת בפנים. שאלו אותי מה העדה שלי, אמרתי נוצרייה ופסלו אותי".

ג'אנן התייחסה גם לכך שהחיפושים נערכים ברמלה, עיר מעורבת, וגם בה הקושי עדיין קיים. "לא חשבתי שאני אתקל בדבר כזה, זה ממש כואב למרות שגרים פה מוסלמים, נוצרים ויהודים. עשיתי שירות לאומי ואני עדיין מתנדבת במשטרה. כואב לי שאנשים מתייחסים אליי כסוג ב', כאדם לא חשוב במדינה הזו".

לדבריה, "הרבה אנשים ברמלה עוברים את זה, ואולי זה בגלל חוק הלאום שעבר לפני כמה חודשים. אני מבקשת לא להסתכל עליי כסוג ב', אני נולדתי פה ואני ישראלית. בבקשה שלא יתעלמו ממני או יתנהגו אליי בצורה גזענית".