בשבוע הבא יקבל י' צעיר בן העדה האתיופית את הכנפיים היוקרתיות בטקס סיום קורס טיס, ויהפוך לנווט הקרב הראשון מהעדה. בשיחה שקיימה היום (חמישי) אמו רחל עם עופר חדד במהדורה ראשונה, היא סיפרה עד כמה היא גאה בבנה והסבירה כי בתנאים הנכונים כל אחד יכול להפוך לטייס ללא קשר לעדה: "אם החינוך נכון וישנה הזדמנות והשקעה, כל ילד יכול להגיע לזה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"אני מאוד אוהבת אותו וגאה בו", סיפרה רחל בהתרגשות. "לא יודעת אם זה היה חלום חייו להיות בקורס טיס אבל אחרי שהוא התגייס ועשה את הגיבוש הוא עשה את הכל כדי להגיע לשם". רחל סיפרה גם על הקושי במהלך הקורס בשל התדירות הנמוכה בה י' היה מגיע הביתה: "כמעט ולא ראיתי אותו. הוא היה מגיע אחת לשלושה שבועות ל-24 שעות. אבל עברנו את זה".

רחל גם סיפרה עד כמה העובדה שבנה סיים את הקורס היוקרתי זו סגירת מעגל בשבילה. "כשהגעתי לארץ הייתי צעירה ועליתי ללא הורים ועוד דרך סודן", שחזרה. "אחר כך הייתי צריכה לשרוד את כל התלאות של העלייה והקליטה הקשה בארץ. ללמוד קשה ולסגור את כל הפערים, והעובדה שייצא לי ילד כזה זו סגירת מעגל".

לבסוף רחל הדגישה את המסר שלה: "שאפתי להצלחה, נתתי לו את ההזדמנות והשקעתי - מה שנתן את התנופה. אם יש חינוך טוב, הזדמנות טובה והשקעה כל ילד יכול להגיע לכל דבר".