חשש לחייו ג'רבאן רסמי, בן 37 מג'סר א-זרקא, ששהה בטייבה ונעדר בעקבות ההצפות שנגרמו על ידי מזג האוויר הסוער בסוף השבוע האחרון. המשטרה פתחה הלילה בסריקות נרחבות אחריו הכוללות גם שימוש במסוק, צוללנים וכוחות חילוץ והצלה. "הוא יכול היה להיתקע בדרך אבל בגלל גובה המים הוא יכל להמשיך ולצוף אם הוא לא נתקע בעץ", אמר אחד מפקדי מאמצי החיפוש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

רסמי נראה לאחרונה ביום שישי באזור טייבה, מערבית לכביש 6 ומאז נעלמו עקבותיו. תלונה על היעדרותו התקבלה אתמול ומיד לאחר מכן נפתח חפ"ק (חדר פיקוד קדמי) משטרתי והחלו סריקות נרחבות לאיתורו הכוללות מסוק וחיפושים רגליים על ידי שוטרים ומתנדבים רבים.

ג'רבאן רסמי מג'סר אזרקא
הנעדר: ג'רבאן רסמי מג'סר אזרקא | צילום: דוברות משטרת ישראל, חדשות

המשטרה מבקשת את עזרת הציבור בחיפושים. כל היודע דבר על מקום הימצאו מתבקש להתקשר למוקד 100 של המשטרה או לתחנת משטרת קדמה בטלפון 09-7612444.

משקעים חריגים ירדו בסוף השבוע

גשמים עזים פקדו בסוף השבוע את צפון ומרכז הארץ מה שגרם לשיטפונות והצפות רבות ברחבי הארץ. אדם שנתקע עם רכבו מתחת לגשר זוסמן סמוך לבורסת היהלומים ברמת גן חולץ, כמו גם גבר נוסף שנלכד ברכבו בתוך מים זורמים בכפר טמרה בצפון.

נתיבי איילון נחסמו ביום שישי למשך כחמש שעות בעקבות המערכת החורפית בשל החשש שנחל איילון יציף את הכבישים, ועומסים כבדים נוצרו בעיר. הסערה אף הובילה למותו של פועל בניין שנלכד תחת קיר בטון שקרס במפעל באזור התעשייה עטרות שמצפון לירושלים.

איילון נחסם לתנועה. שישי
איילון נחסם לתנועה. שישי | צילום: Miriam Alster/Flash90, חדשות

25 משפחות פונו בעקבות הצפה במושב אחיעזר הסמוך ללוד על ידי כוחות ההצלה ובסיוע משטרת ישראל. לא היו נפגעים, אך נזק נגרם לרכוש. בכפר חב"ד חולצו אב ושלושת ילדיו לאחר שנתקעו עם רכבם בכביש.

כמויות גשם חריגות נרשמו באזור השפלה, שם הגשם יורד כמעט ללא הפסקה מיום חמישי. מתחילת המערכת הנוכחית ירדו בבית גמליאל 254 מילימטרים של גשם, ברמת הכובש 221 מ"מ, ברחובות 219 מ"מ ובכפר הס 210 מ"מ. באזור יבנה תחנות המדידה עברו את הממוצע של חודש דצמבר וכמעט מחצית מהממוצע השנתי.

בכפר הירוק נרשמו 200 מ"מ, בקבוצת יבנה 185 מ"מ, בבית דגן 161 מ"מ ובאשדוד ירדו 129 מ"מ מאז יום חמישי. במרכז תל אביב ירדו בימים האחרונים 126 מ"מ גשם, בזיכרון יעקב 110 מ"מ ובירושלים נמדדו 92 מ"מ גשם.

באזור הכינרת ירדו כ-40 מ"מ גשם ומתחילת המערכת עלה מפלס הכינרת בכארבעה סנטימטרים. אולם הוא עדיין נמדד ב-214.62- מטרים. הגשמים המרובים הביאו לזרימה נאה בנחלים ובמפלי הצפון. ברשות הטבע והגנים מסרו כי התחדשה הזרימה הטבעית בנחל עיון.