רונה רמון (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2

ארונה של רונה רמון ז"ל יוצב היום (רביעי) במרכז פרס לשלום, שם החל מהשעה 09:00 ועד 13:00 יוכל הציבור להגיע להיפרד ולהתייחד עם זכרה. טקס האשכבה יערך בשעה 16:00 במעמד נשיא המדינה, בני משפחה וחברים קרובים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מפקד חיל האוויר, האלוף עמיקם נורקין, סיפר היום על רונה, אלמנתו של אל"מ אילן רמון ואמו של סרן אסף רמון, ששירתו שניהם כטייסי קרב בחיל האוויר הישראלי. "כמי שהייתה שותפה מלאה למסלול החיים של אילן, לאורך עשרות שנים בחיל האוויר ובהמשך גם במשימתו הלאומית כאסטרונאוט הראשון שלנו, נחשפה והכירה רונה את הערכים המובילים של כל אלו שעוסקים בתעופה ובחלל", אמר נורקין. "אסף, יפתח, טל ונועה גם הם גדלו לתוך עולם הערכים הזה. וכך, את שביטאו אילן ואסף במסלול שירותם - שאיפה למצוינות, דיוק, מקצוענות ומיומנות, לצד נועם הליכות וגישה אנושית - את כל אלו מימשה רונה במסגרת חזון הנצחתם".

"רונה בעשייתה העניקה השראה לסובבים אותה", המשיך. "בהרצאותיה ובשיחותיה עם קהלים בארץ ובעולם הקרינה רונה את העוצמה הטמונה בערכים הללו, ושיקפה את השילוב שבין שקט, קור רוח וחום אנושי עם שאיפה מתמדת לשיפור ויוזמה מתמשכת להצטיינות. לפני כחודש נפגשנו בביתה. לראשונה פגשה רונה מפקד חיל אוויר צעיר ממנה. וכך, במהלך השיחה, חשתי את הרגש האימהי שנשזר במילותיה. רונה רצתה שישראל תמשיך ותהיה מקום שטוב לגדול ולחיות בו. התפללתי שזו לא תהיה פגישתנו האחרונה".

לבקשתה, גופתה של רונה רמון תישרף לאחר הטקסים היום. לדברי גורמים בסביבת המשפחה, רמון בחרה במהלך במטרה למנוע משלושת ילדיה הנותרים לחוות לוויה נוספת של אדם קרוב להם. רמון, שהייתה בת 54 בלבד במותה, הלכה לעולמה בתום מאבק ממושך במחלת הסרטן.