מצעד הגאווה בת"א. ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
מצעד הגאווה בתל אביב (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

ארגונים דתיים המתנגדים לקהילת הלהט"ב ישיקו מחר (שני) קמפיין חדש ברשתות החברתיות וברחבי הארץ נגד "המשפחות החדשות". במסגרת הקמפיין יופצו חומרי הסברה נגד זכותם של בני הקהילה לגדל ילדים. ביום ראשון הבא תתקיים הפגנה שבמהלכה ינסו המפגינים לחסום את צומת עזריאלי בתל אביב.

לקריאת החוברת המלאה של "בוחרים במשפחה" לחצו כאן

תחת הכותרת "בוחרים במשפחה" יחלקו הפעילים חוברות העוסקות בלהט"בים ושוללות את דרכם. "בעולם המערבי מתרחש תהליך שבירת ערכי המשפחה המסורתיים, תהליך זה מחלחל גם לתוך החברה הישראלית ואף לחברה הדתית", נכתב בחוברת ההסבר.

כרוז לקראת ההפגנה ביום ראשון הבא (צילום: חדשות)
כרוז לקראת ההפגנה ביום ראשון הבא | צילום: חדשות

"ההשלכות הן קשות: הכרה בצורות זוגיות המנוגדות לערכי המשפחה, קידום הצעות חוק הפוגעות במשפחה בדרכים שונות, שגשוג של שיח חברתי מעודד ומחזק לתופעות שמביאות בהכרח לסחר בילדים ובנשים, וסיקור תקשורתי אוהד לכל פריצה של המסגרת המשפחתית".

בחוברת נטען כי הומואים ולסביות יכולים להתגבר על נטייתם אם רק יבינו שמדובר במעשה פסול. "כאשר אדם רעב מאוד ומציגים לפניו מאכל טעים מתעוררת בו תשוקה עזה לאכול מאכל זה", נכתב בחוברת. "תשוקה זו מתורגמת לתחושות ממשיות בקיבה, יובש בפה וכד‘. אולם ברגע שיובהר לאדם זה שבתוך המאכל יש רעל שמביא למותו המידי של האוכל, או שהוא מכיל בשר חזיר – תיעלם ממנו מיד התשוקה למאכל זה".

"השיח שנוצר מעורר פחד"

מאחורי היוזמה עומדת "התנועה לחיזוק ערכי המשפחה בישראל" שניסחה רשימת "שאלות ותשובות בנושא בעלי משיכה לבני אותו מין". לטענתה, החוברת נועדה להעניק כלים להתמודדות עם "כפיית עולם שלם של ערכים, שפה ונורמות התנהגות על כלל החברה".

בחוברת נכתב: "בשיח שנוצר רבים חוששים לדבר על אבא ואימא ומשפחה טבעית, שכן הבעת עמדה כזו הופכת אותם חשופים לביקורת קטלנית: 'הומופובים', 'חשוכים' או סתם 'חסרי רגישות לאחר'. מדינת ישראל נמצאת בסכנה של איבוד ערך המשפחה, יסוד מרכזי ששמר על קיומו של עם ישראל במשך כל הדורות".

בתנועה מבהירים כי "אין ברצונם לפגוע בלה"טבים אלא להסביר ביתר שאת את הנושא ולהנגיש את הבעיות ההלכתיות לכל המעוניין להבין באמת את הנושא הרגיש". ראש תנועת "בוחרים במשפחה", הרב עזריאל אריאל, אמר: "בשחר ההיסטוריה האנושית קובע בורא העולם כי המצב בו 'האדם לבדו' הוא 'לא טוב', ועל כן יש ליצור לצדו אישיות נוספת, עמה יוכל להקים משפחה. מאז, מהווה המשפחה המוסד החברתי העתיק והיציב ביותר".

הרב אריאל הוסיף כי "הברית המשפחתית היא ערך מקודש, עליו מושתתים כל הערכים הנדרשים לקיומה של חברה בריאה ומוסרית: האחווה וההשלמה ההדדית, המסירות והוויתור, הנאמנות והאחריות לכלל".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו